penize mimo dedictvi

Forum Fóra Občanské právo Dědictví penize mimo dedictvi

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jarmila Rousová a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Jarmila Rousová

Dobrý den,prosím o radu. Tatínkova manželka asi po dvou dnech (to jsem slyšela od její přítelkyně), kdy byl tatínek hospitalizován v bezvědomí po smrtelném úrazu v nemocnici, vybrala veškerou finanční hotovost na tatínkových a jejích účtech a všechny účty zrušila. Poslední výběr provedla den po smrti tatínka. Též byla zrušena bezpečnostní schránka, kde byly uloženy cenné věci.Při dědickém řízení jsem všechny účty nahlásila.U notáře bylo konstatováno,že účty neexistují.Notářkou bylo řečeno, že by bohužel tyto peníze stejne nepatřily do dědického řízení.Byly vybrány za života otce. Protistrana popírá,že by peníze existovaly. Mám otcem na psacím stroji napsány hesla i čísla účtů.A také jsem podepsala,že nebudu s účty manipulovat až po smrti obou.Mám nárok peníze vyžadovat soudně a podat žalobou? Dosud není vyřešeno dědické řízení i ohledně družstevního bytu,ve kterém mám 1/4 podíl.Je mně zakázáno do bytu vstupovat. Má na tento postup tatínkova manželka právo? Děkuji za ochotu a odpověď.

Odpověď na téma: penize mimo dedictvi
Informace o uživateli: