Placené volno na činnost s dětmi

Forum Fóra Pracovní právo Dovolená Placené volno na činnost s dětmi

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #47651 Reply

    Olga Tauberová

    Dobrý den, zajímalo by mne, zda mám nárok na placené volno (mimo svou řádnou dovolenou), v případě mé účasti na dětském letním táboře jako zdravotnice. Jsem si vědoma, že ve státním sektoru tato možnost existuje, pokud člověk za tuto činnost nepobírá honorář a vykonává činnost s dětmi minimálně po dobu jednoho roku. Mám nárok na placené volno za těchto podmínek i když pracuji u soukromé společnosti?

  • #47653 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, o tom pojednává §203 odst.2 písm. j) ZP: "K činnosti vedoucích táborů pro děti a mládež, jejich zástupců pro věci hospodářské a zdravotní, oddílových vedoucích, vychovatelů, instruktorů, popřípadě středních zdravotnických pracovníků v táborech pro děti a mládež; přísluší pracovní volno v nezbytně nutném rozsahu, nejvýše však 3 týdny v kalendářním roce, pokud tomu nebrání vážné provozní důvody na straně zaměstnavatele, a za podmínky, že zaměstnanec nejméně po dobu 1 roku před uvolněním pracoval soustavně a bezplatně s dětmi nebo s mládeží. Podmínka soustavné a bezplatné práce se nevyžaduje, jde-li o tábory pro zdravotně postižené děti a mládež". Přitom nikde není rozlišeno jde-li o zaměstnance ve státní nebo soukromé sféře. Vztahuje se tedy na všechny zaměstnance. Velmi však záleží na ochotě zaměstnavatele.

Odpověď na téma: Placené volno na činnost s dětmi
Informace o uživateli: