placení pojistného

Forum Fóra Obchodní právo Různé placení pojistného

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Filip Čejka a poslední změna je stará 8 let, 8 měsíců.

• Autor

Jiří Popelář

Pojišťovna Kooperativa podala žádost k soudnímu rozhodnutí o zaplacení pojišťení auta ,které bylo ve firmě.Nezaplacená pojistka je z r. 2003-mezitím firma prošla konkurzem.Můžu uplatnit námitku promlčení?

• #36381 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, právo na pojistné se promlčuje po 3 letech. Vaše námitka promlčení by tedy měla být úspěšná.

• #36382 Reply

Filip Čejka

Dobrý den,

rád bych poprosil o radu.

Mé zaparkované vozidlo bylo havarováno. Nechal jsem jej tedy odtáhnout do servisu, kde mi bylo nabídnuto vyřízení opravy i proplacení škodní události pojišťovnou servisu. Ovšem pojišťovna odmítla část škody proplatit pro nedostatečné podklady dodané servisem a servis nyní po mě požaduje buď proplacení zbytkové částky nebo zaplacení odhadce, který by prý mohl zajistit dodatečné proplacení pojišťovnou.

Rád bych věděl, zda je toto jednání servisu v souladu se zákonem a zda by dokumentaci o náhradních dílech, které bylo nutno vyměnit a případně i problémy s tím spojené neměl řešit přímo příslušný servis.

Děkuji předem za odpověď,

s pozdravem,

Filip Čejka.

Odpověď na téma: placení pojistného
Informace o uživateli: