Placení právní pomoci po nehodě

Forum Fóra Občanské právo Různé Placení právní pomoci po nehodě

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Marek Susky

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o pomoc. Koncem roku 2006 jsem havaroval (mojí vinou).Vše jsem nahlásil pojišťovně a dodal veškeré podklady.Včera mi přišel platební rozkaz ze kterého jsem se dozveděl, že poškozený si najal na vyřízení pojistné události právníka a požaduje na mě náhradu za jeho služby.J možné, aby požadoval náhradu za právní služby?Dodal jsem pojišťovně všechny doklady potřebné k vyřízení škodní události a tudíž si myslím, že nebylo nutné sjednat si právní služby? Pokud si poškozený tyto služby sjednal musím je uhradit já,když jsem havárii zpusobil?Prosím o radu jde o částku cca 10000.-,která je pro moji rodinu těžkou ránou.Děkuji za odpověď.

• #33197 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

pokud si poškozený vzal advokáta a bude ve sporu úspěšný, máte povinnost hradit tzv. náklady řízení ze zákona. Tyto náklady řízení nemusí nutně představovat hodnotu právní služby, kterou advokát svému klientovi poskytne. Navíc, při stanovení jejich výše se vychází z právního předpisu a to vyhl.č. 484/2000 Sb.

Odpověď na téma: Placení právní pomoci po nehodě
Informace o uživateli: