Placeni uroku

Forum Fóra Občanské právo Různé Placeni uroku

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #33318 Reply

  Jana Tračová

  Mám problém – v 11/2002 jsme ukončili poj.smlouvu na stavbu, uzavřenou u IPB pojištovny.Pojistka byla řádně uhrazena,po zrušení až do 12/2007, nebylo nám známo,že máme nějaký dluh.Až před vánoci přišla výzva z exekuční kanceláře,že máme dluh + úroky z prodlení a do 5 dnů uhradit.Telefonicky jsme jednali s ex.kanceláří,protože 1.- po tolika letech,proč se nikdo neozval dříve? A 2.- při auditu kdy IPB skončila,by jistě na nějaké pohledávky přišli?

  Bylo nám sděleno,že pojistka byla řádně splacena,ale po ukončení do nějaké vyřazovací doby je tzv.ochraná lhůta a ta se platí a to je náš dluh.Nejedná se o velkou částku,ale přesto se mi to nelíbí, jen tak příjde výzva a zaplať! Je to promlčeno,či nikoli? Děkuji předem za odpověď! Hezký den! Tračová.

 • #33320 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, bez konkrétní znalosti ujednání s pojišťovnou a příslušné smluvní dokumentace nelze Váš případ jednoznačně a s jistotou posoudit. Předložte příslušné podklady právníkovi k posouzení. Jestliže z nich nárok pojišťovny vyplyne, pak Vám se zastavením již zahájené exekuce ztěží někdo pomůže.

Odpověď na téma: Placeni uroku
Informace o uživateli: