Platnost odhadu nemovitosti

Forum Fóra Správní právo Katastr nemovitostí Platnost odhadu nemovitosti

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jana Kubíková a poslední změna je stará 9 let, 9 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #51998 Reply

  Zdeněk Bareš

  Dobrý den, mám takový dotaz:

  Jak dlouho je platný odhad nemovitosti? Děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne

  Bareš Zdeněk

 • #52000 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, platnost odhadu je zpravidla specificky upravena pro konkrétní záležitosti. Někdy je vyžadován odhad ne starší než 3 měsíce, u jiných věcí 6 měsíců. Záleží na tom, pro jaké účely ho potřebujete.

 • #52001 Reply

  Luboš Vomáčka

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakou dobu má platnost odhadu nemovitosti. Chceme vyplatit sourozence. Děkuji

 • #52002 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  především je nutné vědět, za jakým účelem byl onen odhad vypracován a k jakému účelu jej chcete nyní. Vždy by však měl být co nejaktuálnější – obecně ne starší 6ti měsíců.

 • #52003 Reply

  Jana Kubíková

  Dobrý den-obracím se na Vás s následujícím dotazem. Jde o dědictví nemovitosti, kdy dědické řízení, které bylo zahájeno v únoru 2007, pokračuje až nyní, neboť jeden z účastníků byl pro svůj pobyt mimo republiku dohledán až nyní a teď se (zřejmě v zájmu zvýšení dědického podílu) dožaduje nového odhadu, protože ceny nemovitostí a pozemků stouply. Má na toto právo nebo platí původní odhad z r.2007, a pokud má pravdu, měl by odhad zaplatit on? Původní odhad platil 1 ze synů zemřelé, který má již polovinu nemovitsti ve vlastnictví.Děkuji za odpověď.

Odpověď na téma: Platnost odhadu nemovitosti
Informace o uživateli: