Platnost smlouvy o podnájmu

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Platnost smlouvy o podnájmu

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mirek Novotny a poslední změna je stará 8 let, 8 měsíců.

• Autor

Andrea

Dobrý den, chci se prosím Vás zeptat zda je stále platná podnájemní smlouva, ve které není napsáno, že se jedná o smlouvu na dobu určitou, ale pouze –

Pokud se nájemce neodstěhuje do 1.1.2008, prodlužuje se tato smlouva za stejných podmínek o další rok. Je třeba podepsat další smlouvu, nebo tato smlouva platí. Pokud platí, tak do kdy?

• #62158 Reply

Brandejská

Mám sepsanou nájemní smlouvu na byt v mém rod. domku s dcerou na dobu určitou a to do 31.12.2007. Dcera se mezi tím vdala a přihlásila do bytu s mým souhlasem i svého manžel. Protože soužití s dceřinným manželem není bezproblémový, smlouvu o pronájmu jsem neprodloužila. Manžel mé dcery se zde již měsíc nenachází. Prosím o radu jak postupovat, aby dcera s manaželem byt opustili, pokud tak neučiní dobrovolně.

Děkuji

• #62159 Reply

p.Mishchenko

Dobrý den.Prosím o rádu.Jsme v podnajmu od zaří měsíce.Paní, která nam byt pronajímala nechtěla žadnou smlouvu, aby nemusela platit daně.Ale my jí vysvětlovali, že potřebujeme byt přihlašený, a tak sepasla smlouvu na mně na rok.Ustně se my domluvily, že provede tady kabelový internet,vystěhuje s jedného pokoje věcí, ale až se vráti s zahraníčí za 3 tydne.Svoje slby ona nedadržela, a když jsem jí začala pripomínat, tak byla začala se vymlouvat, že se jí o nehodí.Pak nechtěla nam dávat podtvrzení o zaplacených penízech.A když jsem jí nekolikrat prosila dát adresu, aby jsem mohla posílat peníze na adresu, takvubec nereagovala.Podtverzení davá na kouskách papíru, a ted se začala podepísovat jinak, než dříve.Nas chce s bytu vystěhovat, a 3x posílala poštou vypověd.Naposledy tu vypověd mně ukázala.Jako duvody tam uvedla, že v bytě bydlejí cizí líde, že byt nemáme pojíštěný podle smlouvy, a žě jsme vyměnily zámek, a nedaly jí klíče.Co se týče lídí, tak to není pravda, proto že jsme se tam stěhovaly, a domluvily se s ní, že bude nas tam 5:ja, moje dcera, můj otec, a jedná radina, ale pokud mu pepřijela manželka, tak bude s ním v pokojí bydlet chlap.Ve smlouvě ale vůbec není uvedeno kolik lídí má tam bydlet.Co se tyče zámku, tak jsme ho opravdu vyměnily, proto že nevěděly, co za lídí tam bydlely před tim,a pak jsme nechtěly aby do našeho soukromí někdo měl přistup.To, že majítelka se tam snážila dostat v naší nepřitomnosti, a tak zjístila, že my jsme tam vyměnily zámek, je taký jeden s důvodu, proč jí klíče nechceme dávat.Co se týče pojíštění, tak o něm nam řekla až ted', před tím říkala, že má dum pojíštěný, a ted' tvrdí, že má byt nepojíštěny.Porad'te prosím, co máme dělat.Mně se nechce stěhovat v pruběhu školního roku, a majítelka nas vyloženě chce odtud vypudit.A pak mám dotaz, jasli opravdu ten 3 dopís se považuje za doručený, jestlí je to něm uvedeno, že i když ho nevyzvednu, tak je doručený, a jestli na podstavě těch to duvodu, mame za 3 měsíce byt uvolnit.Moc Vám děkují zaodpověd'

• #62160 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

vzhledem ke skutečnosti, že byt již užívájí bez řádné nájemní smlouvy a zároveň bez Vašeho souhlasu, požadujte jejich vystěhování do urč. data a toto jim dejte písemně. Pokud se dobrovolně neodstěhují, podejte soudu žalobu na vyklizení nemovitosti.

• #62161 Reply

Mirek Novotny

Dobrý den. Moje matka uzavřela 11.12. nájemní smlouvu na byt od 1.3.09, protože chtěla prodat byt, co bydlí. Bohužel ten pán, co chtěl koupit, nekoupil. Moje matka by ten nový byt chtěla, ale nemůže tam asi do března se stěhovat. Jaké možnosti má? Může se odřít od té smouvy? Může tu smlouvu změnit kvůli platnosti?

Odpověď na téma: Platnost smlouvy o podnájmu
Informace o uživateli: