Platnost úvěrové smlouvy

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Platnost úvěrové smlouvy

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jiří Lacina a poslední změna je stará 8 let, 8 měsíců.

• Autor

Pašková P.

Dobrý den.

Dokázal by mi někdo poradit ve věci platnosti úvěrové smlouvy, kdy před rokem mi bývalý přítel pomohl vyřídil úvěr u České spořitelny. Tento přítel mi o sobě řekl že v minulosti na nějaké pobočce České spořitelny pracoval, a že vše vyřídí osobně a já mu tady plně důvěřovala. Veškeré formality ke zřízení úvěru byly připraveny dopředu, nikdo z České spořitelny mě na nic neptal, vše bylo provedeno dopředu a podepsání smlouvy jsem byla osobně v rychlosti nucena provést na pobočce v Praze za dalších velmi podivných okolností.

Na vysvětlenou ještě uvádím že jsem nikdy neměla účet u České spořitelny i když poskytnutí úvěru je nutnost mít účet. Několik dní po uzavření smlouvy mě telefonicky kontaktovala pracovnice spořitelny, abych si zřídila účet u České spořitelny a že ještě chybí nějaké další podklady. Já do dnešního dne nemám zřízený účet a rovněž žádné požadované podklady nedodala protože až po podepsání smlouvy jsem zjistila že mě bývalý přítel uvededl ve velký omyl.

Po tomto jsem se celou věc snažila řešit s ombudsmanem České spořitelny, který se tímto zabýval a v závěrečné zprávě mi sdělil že smlouva byla řádně uzavřena standartní cestou a že neshledává nic neobvyklého. Tímto Vás prosím o radu zda se tato věc dá řešit právní cestou. Předem děkuji.

• #48385 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, popravdě nevím, co chcete. Chcete se domáhat neplatnosti úvěrové smlouvy nebo chcete jen ujištění, že je vše v pořádku. Pokud se chcete domáhat neplatnosti smlouvy, bude to velice obtížné. Musíte si uvědomit, že jste smlouvu očividně podepsala. Nikdo Vás zřejmě do ničeho nenutil a jen jste se "naivně" spoléhala na přítele. Ani jste neuvedla, jestli přítel tento úvěr "vybral a zmizel", nebo vlastně co je špatně.

Mgr. Lucie Jindrová

• #48386 Reply

Jiří Lacina

Dobrý den,

prosím o radu ve věci podpisu ručitelského závazku, kdy exmanžel mé manželky za jejími zády podepsal ručitelský závazek na 170000Kč. Zároveň na tomto dokumentu zfalšoval podpis mé manželky, kde "uvádí" že jako manželka s ručitelským závazkem souhlasí. Posléze toto ručitelství úspěšně tajil několik let a nyní když je sním rozvedená a vdaná se mnou na nás banka vymáhá dlužnou částku. Podotýkám, že k podpisu došlo v květnu 2001 a posléze v roce 2003 byla bankou vymáhána částka cca 150000Kč. Veškeré soudní dopisy se mu léta dařilo před mou manželkou skrývat. Falšoval podpisy i na úředních dopisech od soudu. A tak i díky neuvěřitelné pomalosti soudu nám přišlo po téměř 3 letech co jsme spolu předvolání k soudnímu přelíčení. Údajně je smlouva po promlčecí lhůtě, kdy jsme jí mohli napadnout a je platná i s falešným podpisem. Je to pravda? Můžeme se bránit?

Odpověď na téma: Platnost úvěrové smlouvy
Informace o uživateli: