počet dní dovolené

Forum Fóra Pracovní právo Dovolená počet dní dovolené

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Marta Hopová

Dobrý den, v měsíci březnu podám výpověď. Od června začnu pracovat na novém místě. U dosavadního i budoucího zaměstnavatele mám nárok na 5 týdnů dovolené. V tomto kalendářním roce jsem zatím vyčerpala 6 dní dovolené. Než odejdu, tedy do konce května bych si ještě chtěla vybrat 7 dní dovolené. Je to možné (pokud mi můj dosavadní zaměstnavatel toto umožní)? Počítala jsem si totiž, že za 5 měsíců mám nárok na cca 10,4 dní dnů dovolené. Takhle bych ale vybrala celkem 13 dní. Děkuji velice za odpověď! Marta Hopová

• #47648 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, takže záleží jen na něm, jestli Vám dovolenou umožní nebo ne. Pokud by Vám ji nepovolil vyčerpat, tak je povinen Vám zbytek dovolené při skončení PP proplatit v souladu s §222 zákoníku práce. Přesnou výši dovolené si nechte stanovit od mzdové účetní (kromě toho by měl být počet dnů dovolené uveden i na výplatní pásce).

• #47649 Reply

Věra Válková

Dobrý den, byla jsem na nemocenské od 27.12.2007 do 24.3.2008. Bude mi zaměstnavatel krátit dovolenou?

• #47650 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, dovolená se krátí podle §223 ZP o 1/12 za prvních 100 nedopracovaných dnů nemoci. Podle toho, co píšete, této délky pracovní neschopnost nedosáhne, tudíž by ke krácení dojít nemělo.

Odpověď na téma: počet dní dovolené
Informace o uživateli: