podání odvolání

Forum Fóra Občanské právo Procesní právo podání odvolání

Zvolené téma obsahuje celkem 18 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Tobin a poslední změna je stará 11 měsíců, 2 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #69003 Reply

  Petra Hejtmánková

  Dobrý den, Chtěla jsem se zeptat dostala jsem se do občansko právního procesu podala jsem odvolání ke Krajskému soudu.Soud následně požadoval doplnění odvolání ve lhůtě 30 dnů.Tuto lhutu jsem proměškala o 4 dny jelikož jsem nevěděla že se do lhůty počítají i Vánoční svátky a svátky takové.Proto soud rozhodl že jsem dluh přiznala a nemám nárok se jakk odvolat a byla mi zamítnuta jako samoživitelce i prominutí soudních výloh.Mohu se jen odvolat dle §205odst.2a).Ale na toto i navazuje §153a) a 153b)chtěla bych se odvolat znovu jelikož nemám finanční prostředky abych rozsudek dodržela a zaplatila takové částky od doby právní moci.Prosím Vás jde podat odvolání a zrušení tohoto rozsudku ve věci zmeškání lhůty na vyjádření?Prosím Vás o radu Děkuji na odvolání mám od dnešního dne 15 dní byla bych ráda za brzkou odpověd

 • #69005 Reply

  František Vaško

  Príšla nam vyzva k zaplaceni televizniho poplatku kde pisou ze jsem podnikatel a v ramci podnikatelske cinosti se venuji prodjii televizi a ze mam provozovnu a tudiz mam platit za kazdy prijimac televizni poplatky,

  Ale ja podnikatel nejsem drive jsme podnikali rok 2001-2002 ale s oblečením a to jsme prodavali doma zadne televize jsem nikdy neprodaval a provozovnu taky nikdy nemel a ted odemne pozadujou zaplatit jednu splatku za jeden neprihlaseny prijimac 135kc a 10.000kč pokuta tak bych potreboval poraqdi co mam delat ?

  BYlo by doporuceno poslat jim dopis ale nevim jak by mel dopis presne znit a tak prosim o radu … dekuji

 • #69006 Reply

  Aleš Kubátko

  Dobrý den,

  chci se zeptat, jestli se v 15i denní lhůtě na odvolání proti platebnímu rozkazu počítají dny kalendářní nebo pracovní?

  Děkuji.

 • #69007 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  počítají se dny kalendářní – pokud by však konec lhůty měl připadnout na svátek nebo den pracovního volna, skončila by lhůta nejbližší následující pracovní den.

 • #69008 Reply

  Miroslav Kopecký

  Chtěl bych se zeptat ,kolikrát ročně se může žádat o úpravy-ať zvýšení ,nebo snížení výživného z důvodů podstatných změn v životní úrovni obou rodičů.Dále se chci zeptat,zda je možné zvýšit výživné o 200%,když mi plat vzrostl cca o 130%? Děkuji

 • #69009 Reply

  Pavel Novák

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat,zda se platí nějaký poplatek -kolik,když podám odvolání proti rozsudku ke Krajskému soudu.

 • #69010 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, to se odvíjí od výše plnění, o které ve věci jde, není možné tedy stanovit částku, když hodnotu předmětu sporu neuvádíte. Obecně se platí u předmětu sporu do 15.000,-Kč 600,-Kč a nad 15.000,-Kč 4% z hodnoty plnění.

 • #69011 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, žádosti nejsou počtem nijak omezené. Pokud ovšem soud shledá, že nedošlo k podstatným změnám, návrhu nevyhoví. Zvýšení výživného je pak na úvaze soudu. Proč soud rozhodl tak, jak uvádíte, nemohu vědět. Ale není na tom nic nemožného, tohle se žádnou přímou úměrou neřídí, ani neexistují žádné tabulky či vzorce pro přesný výpočet výživného.

 • #69012 Reply

  Pavel Ta

  Dobrý den velice bych se potřeboval dozvědět kolikrát se někdo může odvolat u soudu,byl soud ohledně vlastnictví a svěření syna do péče tedy mne.A svěřili mě matce a otec se odvolal soud proběhl v J.Hradci a teď bude soud v Č.Budějovicích.A jestli se bude otec nadále odvolávat tak to mě a matce finančně uškodí odpověď pište sem nebo na můj email serpentes2@seznam.cz předem děkuji za odpověď.

  S pozdravem

  Pavel Ta (16 let)

 • #69013 Reply

  Karel Dlouhý

  Krajský soud může ve věci rozhodnout (proti tomu rozhodnutí není odvolání) nebo odvolání vyhovět a vrátit záležitost zpět okresnímu soudu (proti jehož rozsudku se opět může účastník odvolat).

 • #69014 Reply

  Břetislav Tomek

  Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat. Magistrát města Karviné koknkrétně odbor dopravy mi udělil pokutu. Rozhodnutí už mám na stole a do 15 dnů se musím odvolat jinak nabyde právní moci. Chci se odvolat. Můj dotaz směřuje k tomu jak pokračovat. Kam jít? Jak se odvolat? Kam se odvolat? Děkuji moc za radu.

 • #69015 Reply

  Petra Janátová

  Dobrý den, doporučuji Vám prostudovat si poslední část rozhodnutí, kde je poučení o možnosti podat opravný prostředek. Tedy odvolání je nutné podat do 15 dnů správnímu orgánu, který rozhodnutí vydal. Odvolání musí mít náležitosti dle § 37 správního řádu ("Z podání musí být patrno, kdo je činí, které věci se týká a co se navrhuje…. Podání musí obsahovat označení správního orgánu, jemuž je určeno, další náležitosti, které stanoví zákon, a podpis osoby, která je činí.") Dle § 82 správního řádu pak odvolání "musí obsahovat údaje o tom, proti kterému rozhodnutí směřuje, v jakém rozsahu ho napadá a v čem je spatřován rozpor s právními předpisy nebo nesprávnost rozhodnutí nebo řízení, jež mu předcházelo."

 • #69016 Reply

  Zdenda Doležal

  Dobrý den,

  dne 9.6.2011 jsem konal přijímací řízení na Univerzitu Hradec Králové, na obor Sportovní management. Součástí přijímacího řízení byl test z anglického jazyka a z matematiky. Poté následoval pohybový test. Test z matematiky a z aj jsem splnil a poté jsem přešel na pohybový test. Jednou z disciplín bylo hraní basketbalu! Při této disciplíně jsem si způsobil výron kotníku a natrhnul vazy v kotníku. Poté jsem s tím výronem šel ještě plavat, to jsem také splnil, ale běh už jsem ani nezapočal! Protože to velmi bolelo! V podmínkách pro přijetí mají, že pro úspěšné splnění je nutné mít z každé disciplíny minimálně jeden bod! Všechno jsem splnil, kromě těch běhů.

  Tak bych se rád zeptal, jestli je možné s touto situací něco dělat. Jestli se proti tomu dá odvolat?

  Jestli jsem neuvedl všechny potřebné informace, tak ještě doplním!

  Děkuji za odpověd

 • #69017 Reply

  jana jursova

  Dobrý den,

  proběhlo řízení o výchově a výživě našeho nezl. dítěte s tím, že je svěřeno do mé péče a na výživném jsme se s otcem domluvili předem.

  Jelikož jsem se ale při řízení dozvěděla plno informací k druhé straně, které mi nebyly známy nebo zkresleny, chtěla bych se odvolat. Jedná se o to, že mi otec tvrdil, že na dceru z předešlého vztahu platí 2.000 a proto jsme se domluvili i na mém výživném na 2.000,-. Jeho dcera sice má 10 let, ale já mám nemocné dítě s vyššími náklady. Vzhedem ale k tomu, že otec nemá oficiální příjem, souhlasila jsem s dohodou na tuto částku, kterou údajně platí i na dceru. U soudu však vyšlo na jevo, že na ni platí 2.500, navíc že si platí stavební spoření 850,-, pojištění a jiné. Vzhledem k jeho životnímu standartu (2 x ročně dovolená), vybavení v rodinném baráku atd. a vzhledem k mým zvýšeným nákladů na dítě jsem mohla soudně dostat i více? Jaký máte na to názor, myslíte, že má význam se odvolat, nedostala bych popř. jetě míň? Kolik stojí odvolání

 • #69018 Reply

  apolenka

  Dobrý den,syn se hlásí na vš obor fyzoiterapeut,ale bohužel neudělal maturitu,na přijímací řízení jede,ale dostane zápornou odpověď z důvodu nedodání kopie maturitního vysvědčení,když udělá přijímací,tak se bude určitě odvolávat,ale nevíme jak má správně vypadat odvolání z tohoto důvodu,děkuji za odpověď

 • #69019 Reply

  Zdeněk Hanko

  Dobrý den

  BYL JSEM ODSOUZENÝ NEPODMÍNĚNĚ,ZA UDAJNOU KRÁDEŽ KŘOVINOŘEZU I PŘESTO ŽE JSEM MĚL NA SOUDĚ SVĚDKA,KTERÝ TENTO KŘOVINOŘEZ KUPOVAL.p. SOUDCE MI ŘEKL ŽE TO ŽE PAN G. TOTO VYPOVĚDĚL ŽE JEJ KOUPIL ŽE TOMU SNAD ANI SÁM NEVĚŘÍM.BOHUŽEL PRO MĚ JE FAKT TEN ŽE JSEM SE NA POLICII DOZNAL KE SPÁCHÁNÍ SKUTKU KRÁDEŽE,JELIKOŽ JSEM BYL POD NÁTLAKEM.PODEPSAL JSEM VÝPOVĚD A TAKÉ PŘEDÁNÍ ODCIZENÉ VĚCI,ŽE JSEM JI ODCIZIL,A PRÁVĚ PANA G. JSEM SI NECHAL PŘEDVOLAT AŽ K SOUDU ABY VŠEM OBJASNIL JAK TO DOOPRAVDY BYLO I Z DŮVODU ABY NEBYL DŘÍVE NĚJAK POLICII A NEBO NĚKÝM ZMANIPULOVÁN.SOUDCE MI ŘEKL ŽE TEN PODPIS U PŘEDÁNÍ VĚCI JE DOSTATEČNÝ JAKO DŮKAZ.NAVÍC JSE MĚL A MÁM ALIBY ŽE JSEM NEMOHL BÝT POMALU NA TŘECH MÍSTEC NAJEDNOU ALE I PŘESTO.JEN BY MĚ ZAJÍMALO CO MÁM DĚLAT.URČITĚ SE BUDU ODVOLÁVAT,ALE JAK SE BRÁNIT.OBHAJCE SEM SI K SOUDU NEBRAL PROTOŽE NA NĚJ NEJEN NEMÁM,ALE NAVÍC JSEM TO NEPOVAŽOVAL ZA DŮLEŽITÉ,PROTOŽE JSEM NIC NESPÁCHAL A VĚŘIL JSEM V PROKÁZÁNÍ MÉ NEVINY.

  ZKUSTE PORADIT

  DĚKUJI

 • #69020 Reply

  Zdeněk Hanko

  mám zato že vzhledem k tomu že jsem nesttudoval práva a nějak si vtomto neholduji tak p soudce i státní zástupce toho využili a odsoudili mě,vzhledem k tomu že tento případ měl 6 stání a nejde přeci aby toto pak zaplatil stát.Navíc je pravdou že jsem byl v minulosti soudně trestaný ale to je víc jak 6 let a jen proto že mám podmínku,přece by se takto na mě nemělo pohlížet.Zkrátka jsem nic neudělal a jen na základě nějakých doměnek..

 • #69021 Reply

  Michaela Kotlárová

  Dobrý den, žádám vás o radu, byla jsem přijatá podle průměru na VŠ ale do 20.6. jsem mela dodat maturitní vysvědčení, protože 25.6. rozhodl děkan o vysledcích příjimacího řízení. Bohužel jsem vysvědčení zapomněla dodat a budu posilat odvolani s prilozenym vysvedcenim. Myslite, že mi mohou vyhovět?

 • #137125 Reply

  Tobin

  Dobrý den,
  Syn byl okresním soudem odsouzen k vyklizení bytu a úhradě soudních nákladů, vč. nákladů na advokáta žalobce.
  V odůvodnění je uvedeno neplacení nájemného po dobu tří měsíců a poškozování bytu.Protože se tato tvrzení nezakládají na pravdě,(dlužil jenom dva nájmy a o poškozování nemůže být řeč, navíc pronajímatel v bytě nikdy nebyl), nebyly, dle našeho názoru, naplněny zákonné podmínky k žalobě ani k vyklizeni bytu.Tato tvrzení můžeme doložit potvrzeními o platbě a fotodokumentaci bytu při předání zpět pronajímateli. Podali jsme proto odvolání ke krajskému soudu a nyní nám přišlo Usnesení okresního soudu podle kterého máme uhradit soudní poplatek
  ve výši 5.000Kč.Je tento poplatek správný? Měl jsem za to, že poplatek za odvolání ke krajskému soudu je 600Kč.
  Je reálné, že krajský soud zvrátí rozhodnutí okresního soudu? původní částka k úhradě je necelých 10.000Kč, proto
  zvažuji zda má smysl v odvolání pokračovat, byt už je předaný a syn o další bydlení v něm nemá zájem .
  Děkuj za odpověď.

Odpověď na téma: podání odvolání
Informace o uživateli: