podání žaloby

Forum Fóra Trestní právo Trestní řízení podání žaloby

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petr Hasil a poslední změna je stará 9 let.

• Autor

Petr Hasil

Dobry den,

dovolte mi se zeptat na doplňující informace z oblasti trestního řízení.

Jedná se o jiz delsi trestni rizeni, ktere zacalo, podáním trestního oznámení. Po několika mesících, již toto řízení postoupilo do fáze, kdy mi dnes domů (mě jako poškozenému) přišel dopis z okresního soudu, ve kterém stálo, že dnešním dnem byla podána žaloba na pana X,…..

Zajímalo by mě, jak bude toto řízení dále postupovat, jelikoz dnes byla na daného dlužníka podána nejmenovaným okrasním soudem žaloba.

Předem děkuji za informace.

S pozdravem

• #54003 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

po podání obžaloby státním zástupcem soud buď rovnou vydá trestní příkaz v němž vysloví vinu a uloží trest (u lehčích TČ, kde je vina prokázána) nebo nařídí hlavní líčení (= ústní jednání) a předvolá svědky a provádí dokazování. Na závěr celého řízení vydá rozhodnutí.

• #54004 Reply

Petr Hasil

Děkuji moc za vysvětlení

• #54005 Reply

Petr Hasil

Včera mi přileč doporučený dopis od Soudu, kde stálo ze se tehdy a tehdy kona soudni rizeni proti obzalovanemu atd. Který dluzi peníze několika lidem. Pokud jej odsoudí, je mozne ty penize z nejvymahat ? Kdyz je uvedeno ve spisu, ze neni zamestnan. ?

Děkuji za odpověď

• #54006 Reply

Petr Petr

To, že je jmenovaný nezaměstnaný nemá na vymáhání škody vliv. Pokud bude v odsuzujícím rozsudku, či trestním příkazu uložena povinnost náhrady škody, platí zde že škoda má být uhrazena do tří dnů od právní moci rozsudku či trestního příkazu. Pokud v uvedené lhůtě škoda uhrazena dotyčným nebude, můžete navrhnout exekuci na majetek.

• #54007 Reply

Petr Hasil

Aha, nyní již tedy vím, jak probíhá trestní řízení, přes soud. I kdyz v tomto případě je to velmi nepříjmené když jsem se stal jedním z mnoha podvedených, nyní vím jak toto řízení probíhá a pokud se něcotakového bude opakovat, již vím, jakou cestou to řešit. Všem děkuji za odpovědi a hlavně panu

,,Petr Petr“, který mi ze začátku pomohl nejvíce.

Odpověď na téma: podání žaloby
Informace o uživateli: