Podíly v kupní smlouvě

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Podíly v kupní smlouvě

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jiří Pavézka a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #63163 Reply

  Jiří Pavézka

  Dobrý den,

  kupujeme byt a původními vlastníky jsou tři osoby. Potřebuji vědět, zda v kupní smlouvě musí být přesně vypsány jednotlivé podíly, tzn. kolik který původní vlastník dostane z celkové kupní ceny. Vlastníci také žádají, abychom celou částku převedli na účet jejich advokátky. Určuje zákon, zda se musí částka převést přímo na účet prodávajícího, nebo to může být kterýkoliv účet, uvedený výslovně ve smlouvě?

  Předem děkuji za odpověď

 • #63165 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  samozřejmě že musí. Pokud by velikost podílů v kupní smlouvě nebyla specifikována, mohla by být smlouva neplatná; předmět kupní smlouvy totiž musí být určen dostatečně jasně a srozumitelně. Kdo jiný než prodávající může určit, na jaký účet má být kupní cena poukázána? To je přeci jen na něm, jaké platební místo určí. Vy však máte povinnost zaplatit právě a jen na takto určeném platebním místě, tj. např. na účtu jejich advokátky.

 • #63166 Reply

  Jiří Pavézka

  Dobrý den,

  ve smlouvě je předmět prodeje určen (byt a společné prostory a pozemek) a je přesně rozepsáno, jak velkou část předmětu (bytu) jednotliví prodávající vlastní (1/4,1/2,…). ale jde o to, zda musí být ve smlouvě také vypsány jednotlivé částky, které odpovídají podílům prodávajících a které každý z nich dostane. Prodávající toto nechtějí.

  Děkuji

Odpověď na téma: Podíly v kupní smlouvě
Informace o uživateli: