podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti

Forum Fóra Trestní právo Trestní řízení podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jiří Brnovják a poslední změna je stará 2 roky, 4 měsíce.

• Autor

Jiří Brnovják

Dobrý den.

Můj dotaz bude trošku obsáhlejší.Nejprve vás seznámím se současnou situací.

V březnu roku 2013 mne kontrolovala hlídka policie a zjistila mi v dechu, následně v krvi hladinu alkoholu 1, 13 promile.

Následně mi byl odebrán řidičský průkaz a dostal jsem trest 4 měsíce odnětí svobody – podmíněně na 2 roky a 2 roky zákaz řízení.Bohužel v červenci téhož roku když jsem opravoval čep na autě ( snažil jsem se ho opravit abych ho mohl prodat) jsem ho jel na vedlejší cestu projet a nepřízpůsobil jsem jízdu a skončil na střeše v příkopu. Auto jsem tam nechal a šel jsem na dikotéku s tím, že ráno auto odklidím a dostanu domů.

Ráno mně vzbudila policie. ( Provedla dechovou zkoušku – pozitivní ale pil jsem až po jízdě) Nejprve jsem zatloukal měl jsem strach ať mě nezavřou a tvrdil, že jsem tam asi nechal klíče.

Na stanici jsem se poté přiznal. Dostal jsem trest 10 měsíců odnětí svobody – podmíněně na 3 roky a 2 roky zákaz řízení.

Letos v dubnu po dvou letech jsem žádal o podmíněné upuštění od výkonu trestu zákazu činnosti. U soudu mi soudce řekl, že o upuštění vůbec nemám přemýšlet, že tomu nevyhoví a že státní zástupce navrhuje, abych si odčinil trest v plné výši tedy 10 měsíců odnětí svobody.

Je tohle možné? Když už jsem jednou byl odsouzen a od té doby jsem nic neprovedl můžou jen tak z podmíněného změnit na nepodmíněný?

Bez důvodu? Nerozumím tomu. Pak mi bylo řečeno, že on s tím nesouhlasí, že mně nechá nadále vykonávat podmíněný trest s tím, že musím stáhnout žádost o podmíněném upuštění… . Takže zajímalo by mě zda to tak opravdu můžou změnit, když jsem nic 2 roky neprovedl a zda je možné získat řidičský průkaz nějak dříve než za 2 roky a co mám tedy udělat u toho soudu. (nechal jsem líčení odložit) Zda stáhnou nebo je nějaká naděje, že bych ho dostal zpět.

Předem děkuji za odpověď.

Jirka

Odpověď na téma: podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti
Informace o uživateli: