Podvod s výši mzdy ze strany zaměstnavatele

Forum Fóra Pracovní právo Různé Podvod s výši mzdy ze strany zaměstnavatele

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Ivana Zezulová a poslední změna je stará 7 let, 6 měsíců.

• Autor

Veronika Srbová

Dobrý den,

dne 1.6.2009 jsem uzavřela prac.poměr na Kč 22.000.Po měsíci jsem ale byla nucena jít na nemocenskou (rizikové těhotenství) a od poloviny záři nastoupila na mateřskou.

Letos jsem zažádala zaměstnavatele o čerpání dovolené bezprostředně po ukončení mateřské,ten ale nekomunikoval.Po několika mých písemných žádostí mi na účet poslal jen část mzdy za březen (podotýkám, že mi ani nedal výplatní pásku,nechala jsem si tedy tuto mzdu spočítat od jiné účetní firmy).Napsala jsem mu tedy znovu a přišel mi dopis od jeho právníka.Mzda 22000 prý byla uvedena omylem,ve smlouvě prý mělo být 12000!!!A naopak já mám peníze vrátit!Prý má na to dost svědků. Přísahám, že to není pravda.Je evidentní,že mě chce zastrašit.Mám výplatní pásek z června 09 na 22000,dále mi vyplňoval spoustu formulářů pro sociální správu kvůli rodičovské či nemocenské a všude bylo o něch 22000 a najednou,když chci po něm proplatit skoro po roce dovolenou si vymyslí,že to byla chyba.Jak se můžu bránit?Výpověďí §56?

• #40876 Reply

Ivana Zezulová

Dobrý den,

platí to, co máte sjednáno v pracovní smlouvě.

Vyzvěte zaměstnavatele písemně (doporučeným dopisem s doručenkou) k doplacení dlužné náhrady mzdy za řádnou dovolenou a stanovte pro její výplatu rozumnou lhůtu (cca 3 týdny po datu odeslání dopisu). Současně zaměstnavatele uvědomte o tom, že se v případě nutnosti obrátíte s podnětem na porušování Zákoníku práce na příslušný Inspektorát práce, a že se svých nároků budete domáhat i soudní cestou.

Odpověď na téma: Podvod s výši mzdy ze strany zaměstnavatele
Informace o uživateli: