podvodník vaněk

Forum Fóra Obchodní právo Různé podvodník vaněk

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #36500 Reply

  Viola Ryšavá

  Dobrý den, prosím o radu. Firma Škobis nám dluží přes 100 t. v základech si vyfakturovali materiálu 3x tolik než zpracovali – posouzeno odborníkem, a místo již půl roku uhrazené jímky máme pouze díru a od jeho dodavatele plastových jímek jsme zjistili, že ji prodal jinému protože p.Škobis jí sice v lednu objednal ale dosud nezaplatil, jsem v Inv.d. a byli to peníze po mých zemřelých rodičích, pro nás je to velká částka. Jak z něho máme dostat dokončení načatých a uhrazených prací, zapírá se a nebere mobil. Stavba pilíře pro ČEZ vč. elskřínš = díra a v ní 7 ztracených bednění napůl zabetonovaných a také 3 měsíce uhrazeno. Smlouvu na základy nám dal podepsat s tím, že příště ji dodá podepsanou a dodnes jsme ji nedostali zpět. Proboha je nějaké řešení? Zpočátku hrál slušného člověka – že je ze sousedství, pokračuje po svých předcích v branži a přece si neudělá ostudu.

  Děkuji Vám s nadějí, že snad je nějaké řešení.

  Viola

 • #36502 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, v takové situaci, kdy druhá strana nekomunikuje a nesplnila termíny pro předání díla, můžete od smlouvy odstoupit. A pak požadovat náhradu škody, kterou Vám způsobil. To se ovšem bez soudu neobejde. K podrobnějšímu stanovisku je nutné znát smlouvy, takže můžete navštívit právníka nebo občanskou poradnu ve Vašem okolí.

 • #36503 Reply

  Monika Kubánková

  Dobrý den,

  přítel podniká s autodoplňky, servis, montáž, … dříve jako fyzická osoba, nedávno založil s.r.o.

  Společně chceme začít ještě s další činností (reklama), která by měla nést podobný název, jako je název již zmiňované s.r.o. .

  Nechceme však zakládat další společnost. Chtěla jsem se tedy zeptat, jakým způsobem můžeme toto zaopatřit ?

  Děkuji, Kubánková

 • #36504 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, zcela jednoduše, rozšíříte předmět činnosti s.r.o. Vyřídíte si na činnost příslušný ŽL (znějící na společnost) a provedete změnu v zápisu na OR v kapitole o předmětech činnosti. Jako podnikatelé by jste takové samozřejmosti měli znát.

Odpověď na téma: podvodník vaněk
Informace o uživateli: