podvodny prodej vozu v leasingu

Forum Fóra Občanské právo Různé podvodny prodej vozu v leasingu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Jenda Pechfogl

Dobrý den,

chtel bych poprosit o radu ohledně problému se zakoupeným vozidlem.

Auto jsme zakoupili 9/2006 v bazaru, který byl jen prostředníkem, kupní smlouvu máme přímo s původním majitelem vozu, bazar v podstatě nikde nefiguruje.

V bazaru jsem před zakoupením vozidla osobně kontroloval, zda vozidlo nemá ve velkém TP zápis o leasingu nebo jiném nároku druhé osoby. Nic podobného v něm nebylo.

Vozidlo jsem před prodejem lustroval na stránkách policie, kde nebylo mezi hledanými vozidly, což mě uklidnilo.

Nyní, po necelých 4 měsících jsem se rozhodl vozidlo prodat. K mému překvapení vyšlo najevo, že vozidlo je majetkem leasingové společnosti.

Nevím jak dále postupovat, protože necítím vinu.

Na této situaci nesou velkou spoluvinu úřednící evidence motorových vozidel, jelikož to vypadá že právě zde někdo "přehlédl" při vystavování kopie velkého TP řádek, kde blo že vozidlo je v majetku leasingu, stejně jako následně přehlédl tento fakt v počítači a vozidlo klidně přehlásil na jiný okres, i když mi bylo řečeno že to není možné.

Duplikát TP byl vystaven údajně za popsaný, což rovněž není pravda, originál TP je na leasingové společnosti a rozhodně není natolik popsaný, aby nesnesl ještě jeden zápis o změně majitele.

Firma – původní majitel vozu je pravděpodobně majetkem "bílého" koně, na kterého byla převedena 7/2006. Tento člověk není k zastižení, jeho vlastní rodina odmítá jakékoliv spojení s ním.

Nevím jak se zachovat, o vozidlo nechci přijít…

Prosím poraďte, budu vděčný za jakýkoliv názor, nápad.

• #33200 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

v tomto se se svým nárokem na případnou náhradu škody budete muset obrátit na osobu, která Vám vozidlo prodala. Bohužel, tyto případy jsou velice obtížně řešitelné. Nejvhodnější bude obrátit se na nějakého advokáta, který Vám s konkrétním postupem poradí.

Odpověď na téma: podvodny prodej vozu v leasingu
Informace o uživateli: