pohledávka

Forum Fóra Ostatní Obecné pohledávka

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jana Lotzová a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #75434 Reply

  Liba Ječmínková

  Dobrý den,

  dala jsem do obchodu ke komisnímu prodeji pár pletených modelů a po nějakém čase se obchod přestěhoval a nyní již na udané adrese není, bohužel se ani nemohu nijak domoci vrácení neprodaných věcí a vyúčtování. Problém je, že k odevzdaným věcem nemám (vlastní hloupost) žádný doklad. Vše probíhalo na čestné slovo.

  Exisuje nějaký způsob jak se domoci vrácení věcí? Majitelka obchodu nemá na živnostenské úřadě hlášenou změnu provozovny a podle něj stále sídlí na té adrese kde už není.

 • #75436 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, obecně platí, že ústní dohody jsou obtížněji prokazatelné než písemné, ale to sama víte. Jestliže se nedohodnete po dobrém, budete muset podat žalobu o vydání věci, ve které uvedete o jaké věci se jedná a budete požadovat jejich vydání (vrácení) společně s úhradou nákladů soudního řízení protistranou.

 • #75437 Reply

  Jana Lotzová

  Dobrý den,prosím o pomoc.Manžel tento měsím dostal dopis,ve kterém znělo,že jisté bance dluží za úvěrovou kartu nemalé peníze,a že jeho pohledávku odprodali nějaké společnosti.A ta hrozí exekucí.Jenže manžel nikdy žádnou smlouvu s tou bankou nepodepsal,nemá žádnou smlouvu, nemá vůbec nic.Ale podle banky smlouvu uzavřel už v roce 2004. Nikdy mu však nepřišla upomínka,žádný výpis.Až teď,a to jediný a poslední dopis,ve kterém mu oznamují ten dluh.V roce 2004 se mu bohužel u zaměstavatele na 1 den ztratily doklady,nemá to však zaznamenaný. Je možné,že si tu kartu na něj někdo vzal.Dá se s tím něco dělat,aby ten dluh neplatil? Má smysl tento případ svěřit advokátovi?Nebo je předem prohraný? Děkuji za odpověď.

 • #75438 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  manžel by se měl určitě co nejdříve spojit s advokátem a s ním se poradit na dalším postupu – tj. především zjištěním oč přesně jde, vyžádáním si smlouvy atd.

 • #75439 Reply

  Jana Lotzová

  Mockrát děkuji za odpověď, určitě za nějakým zajdem.

Odpověď na téma: pohledávka
Informace o uživateli: