pojisteni nemovitosti

Forum Fóra Občanské právo Pojištění pojisteni nemovitosti

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Konstantin Lavrushin a poslední změna je stará 9 let, 2 měsíce.

• Autor

petr arch

Dobry den. Mel bych takovy dotaz.

Koupil jsem byt a bylo mi zdeleno, ze musim mit pojisteni, tak jsem uzavrel pojistnou smlouvu na rok. Pote jsem zjistil, ze pojisteni by melo byt placene jako celek za cely dum, a zvlastni pojisteni na samotny byt nepotrebuji. Rekli mi, ze pojistku rusit nemusim a ze skoncenim platnosti smlouvy skonci. Pote jsem se prestehoval z Usti nad Labem do Prahy a ted mi prisel platebni rozkaz ze musim zaplatit castku 6 669kc..z cehoz cini 600kc za pojistku, ktera se prodlouzila na 4 mesice (pak ji pojistovna zastavila) a z 6000kc pravnikovi, ktery pry vynalozil mnoho mnoho usili na to aby me kontaktoval. Dokonce v dopise byl prilozeny rozpis vsech vykonanych ukonu, ve kterych je jen jeden listek z posty, ze dopis nebyl dorucen. Nejsem proti zaplatit castku 600kc kterou dluzim, ale vadi mi castka 6000kc za pravnika, ktery nic neudelal. Da se to nejak odmitnout? Mohu podat odpor, musi byt nejak pravne overen nebo muze byt od ruky? Dekuji. S pozdravem

Petr Arch

• #68634 Reply

Jana Mlynárová

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohlľadom poistenmia domu v ČR.

Sme dvaja majitelia rodinného domu, z čoho každý má svoj oddelený vchod do svojho bytu.

Jeden majiteľ ešte žije a druhý zomrel, takže som majiteľ po zomrelom.

V čase kedy som ja majitom nebola, bola uzatvorená zmluva na poistenie domu.

Po mojom príchode som si poistenie domu urobila sama spoločne s poistením domácnosti.

Je možné mať poistenie extra alebo je potrebný súhlas druhého majiteľa domu?

Od druhého majiteľa nežiadam nič ale on odo mňa aby som mu platila poistenie ktoré bolo zjednané ešte z majiteľkou ktora je už nebohá.

Možte mi prosím Vás poradiť či bol tento moj krok, že som si poistila dom sama a platím sama nezákonný?Musím platiť druhému vlastníkovi za jeho poistenie, ktoré bolo zjednané skor než som sa stala majiteľom ja?

Ďakujem za Vašu pomoc..

Mlynárová Jana

• #68635 Reply

Iva Paurova

Dobrý den,

díky výpovědní lhůtě bývalé pojistné smlouvy o pojištění rodinného domu jsme měli měsíc dům pojištěný u dvou pojišťoven. Došlo ke škodní události a my uplatnili plnění u obou smluv. Je to zákonem někde zakázáno?

Děkuji za informaci.

S pozdravem

Iva Paurová

• #68636 Reply

Konstantin Lavrushin

Dobrý den, u neživotních pojištění je možné pouze jedno plnění. Rozhodněte se, ze které pojistky chcete plnění.

Odpověď na téma: pojisteni nemovitosti
Informace o uživateli: