Pojistná smlouva uzavřená zákonným zástupcem

Forum Fóra Ostatní Obecné Pojistná smlouva uzavřená zákonným zástupcem

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 10 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #75564 Reply

  Jana Dolejšová

  Dobrý den,

  můj dotaz zkráceně: nevěsta dostala soudní obsílku, kde se po ní požaduje zaplacení dlužného pojistného na pojistnou smlouvu, která byla uzavřena v roce 2003, v r. 2004 byla zrušena zřejmě pro neplacení. Problém je ten, že v době uzavření i ukončení pojistky jí bylo 15 a 16 let. Nic si nepamatuje, pojistku nemá a prostě nic neví. Byla v té době i nevýdělečně činná. Myslím si, že za ní v době nezletilosti jednala matka jako zákonný zástupce a jestli uvedenou pojistku neplatila, měla by být jako dlužník ona. Podali jsme odpor proti platebnímu příkazu s uvedením skutečností. Myslíte, že soud zváží tyto skutečnosti? Přece 15leté dítě nemůže uzavírat pojistnou smlouvu s placením téměř 500,- Kč měsíčně? Děkuji za odpověď

 • #75566 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, je rozdíl mezi pojistníkem a pojištěním. Pojistník je ten, kdo smlouvu uzavřel a kdo je povinen platit pojistné. Pojištěný je ten, vůči němuž pojistka směřuje. Jestliže tedy matka (tedy pojistník) uzavřela pojistku jako zákonný zástupce za nezletilou dceru byla za placení pojistného odpovědná ona. S touto skutečností by se měl soud náležitě vypořádat.

Odpověď na téma: Pojistná smlouva uzavřená zákonným zástupcem
Informace o uživateli: