Pokuta za prodlení

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Pokuta za prodlení

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Richard Macháč a poslední změna je stará 8 let, 8 měsíců.

• Autor

Mgr. Andrea Hůlková

Dobrý den, prosím o radu.Objednali jsme si projekt rodinného domu. Smlouva obsahuje úpravy,které měly být na projektu provedeny. Dodací lhůta projektu měla být 6 týdnů,měl být hotov 1.1.2009. Ale byl zaslán až 5.1.2009 a bohužel bez změn.Projekt jsme museli vrátit zpět a do týdne byl zaslán,ale opět se objevovaly chyby. Takže jsme vyžadovali opravy,které došly dnes.Je to již 20 dní a my stále nemáme projekt v pořádku, dluží nám výkaz výměr a hlavní problém, nedodrželi zastavěnou plochu na ohlášku. Uvedli 149,6m/2 v projektu,ale ve skutečnosti je to přes 150m/2,takže nás podvedli? Co máme dělat a jak je můžeme pokutovat? Moc děkuji za odpověď.Hůlková

• #49507 Reply

robert zentrich

Dobrý den všem,

velmi rád bych se na Vás obrátil s prosbou o radu, jak postupovat v této situaci:

Dva měsíce jsem spolupracoval s obchodní firmou jako obchodní zástupce a zaměstnanec na prodejně, vše dle smlouvy o zprostředkování, ve které jsou jasně stanoveny dohodnuté podmínky.Tuto smlouvu mi firma ale do ukončení naší spolupráce nedala a nyní je problém i s obdržením dohodnuté odměny. Mohu něco podniknout?

Děkuji Vám vřele za čas a ochotu.

s pozdravem

Robert Zentrich

• #49508 Reply

Marek Král

Dobrý den,ve smlouvě kterou mám a kde jsem uveden jako objednavatel řeším problém z zhotovitelem díla.Zhotovitel se zavázal že dílo bude dokončeno v term.23.6.2008-30.7.2008.Dílo do dnešního dne tj.190 dní po termínu není stále dokončeno a ktomu poškozeno.Jedná se o kuch.linku,plovoucí podl.,obložky dveří,dveře.Ve smluvních pokutách v bodě 1.mám napsáno

,že pokud zhotovitel nedodrží termín plnění,sjednané v této smlouvě,uhradí objednavateli smluvní pokutu ve výši0,05% z celkové ceny za dílo za každý započatý kalendářní den prodlení maximalně však 10%.Celková cena díla je 236603kč s DPH.Můžu žádat po zhotoviteli 5% z ceny za každý započatý den nebo je ta věta trochu právní oříšek?..Děkuji Král

• #49509 Reply

Marek Král

Dobrý den,ve smlouvě kterou mám a kde jsem uveden jako objednavatel řeším problém z zhotovitelem díla.Zhotovitel se zavázal že dílo bude dokončeno v term.23.6.2008-30.7.2008.Dílo do dnešního dne tj.190 dní po termínu není stále dokončeno a ktomu poškozeno.Jedná se o kuch.linku,plovoucí podl.,obložky dveří,dveře.Ve smluvních pokutách v bodě 1.mám napsáno

,že pokud zhotovitel nedodrží termín plnění,sjednané v této smlouvě,uhradí objednavateli smluvní pokutu ve výši0,05% z celkové ceny za dílo za každý započatý kalendářní den prodlení maximalně však 10%.Celková cena díla je 236603kč s DPH.Můžu žádat po zhotoviteli 5% z ceny za každý započatý den nebo je ta věta trochu právní oříšek?..Děkuji Král

• #49510 Reply

Marek Bednář

Dobrý den, mám smlouvu o zhotovení díla kde je dáno datum zaplacení zálohy, plus dodatek že se obě strany dohodli o možnostech mimořádných splátek které, ale nejsou ve smlouvě napsané. Prostě jsem dostal dvě faktury a každá má svůj datum splatnosti. prví jsem zaplatil včas i co se týče smlouvy, ta druhá je zaplacená včas, ale podle smlouvy už je celková pladba v prodlení. Chci vědět jestli můžu požadovat pokutu z prodlení od data co je ve smlouvě nebo od data druhé zálohy – která je vystavená měsím po uplinutí doby k zaplacení na smlouvě?

• #49511 Reply

Richard Macháč

Dobry den,mam takovy problem ze jsem byl na nemocenske ze zadama asi cca 2.5 mesice,ma doktorka me doporucila na neurologii,kde mi predepsali rehabilitace.rehabilitace jsem ukoncil ke dni 6.3 2009 ale ma doktorka me uz 16.2 2009ukoncila NEMOCENSKOU.A BYLA VELMI PODIVENA KDYZ JSEM JI DONESL zpravu ze teprve toho dne 6.3 mam ukoncene rehabilitace.a ted vznika problem…mam odevzdat nemocensky listek zamestnavateli nejpozdeji do 3 dnu od ukonceni to teda bylo do 19.2 2009 jenze ja ten listek o ukonceni dostal az 6.3 2009 a zamestnavatel mi tim chce naparit vyhazov a Absenci…co mam ted delat?prosim o pomoc.uz zitra mam jit podepsat vystup

Odpověď na téma: Pokuta za prodlení
Informace o uživateli: