Pokuta za školení

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody Pokuta za školení

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #56032 Reply

  Oldřich Šrubař

  Dobrý den, pracuji u jedné firmy ze které asi odejdu kvůli lepšímu zaměstnání. Hrozí mi ale jeden problém: Po 3 dnech po nástupu, jsem podepsal se zaměstnavatelem Dohodu o prohloubení kvalifikace kde zaměstnavatel požaduje setrvání v zaměstnání minimálně dva roky a pokud tuto povinnost nedodržím musím zaplatit poměrnou částku za toto školení. Odpracovaný mám již rok a měsíc takže bych zaplatil méně než polovinu. Zajímá mě tedy jestli je možné takto vymáhat peníze po zaměstnanci za školení. A druhá otázka je zda je možné takto vymáhat peníze po zaměstnanci pokud na tyto školení dostala firma dotace od státu. Děkuji mockrát za odpověď.

 • #56034 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, pokud je platně sepsaná kvalifikační dohoda, pak při nedodržení jejich podmínek je nárok vymahatelný.

  U prostředků ze státní dotace, pak záleží na tom, jak byly nastaveny podmínky dotačního titulu včetně postupu zaměstnavatele po vymožení nároku nebo jeho části zpět od zaměstnance. To z dotazu vyčíst nelze.

Odpověď na téma: Pokuta za školení
Informace o uživateli: