pokuta za ztratu obcanskeho prukazu

Forum Fóra Občanské právo Různé pokuta za ztratu obcanskeho prukazu

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petr Petr a poslední změna je stará 6 let, 5 měsíců.

• Autor

Milan Dzurko

dobry den, bohuzel jsem ztratil obcansky prukaz, kdyz jsem si sel delat novy prukaz, zaplatil jsem poplatek za novy ( kolek ), ale nikdo mi nerekl ze mi pracovnice na urade muze dat pokutu az 10 000 korun, zbezne jsem nahledl do materialu vztahujicich se k te pokute a dolni hranice neni stanovena, ja dostal pokutu 500 korun, bohuzel jsem mel u sebe 100 korun a tak sem se zeptal proc kdyz neni dana spodni hranice pokuty, proc nedostanu treba tech sto korun, pani mi s vysmechem rekla ze 100 korun neni zadna pokuta a ze kdyz nemam na zaplaceni ted postoupi pokutu prestupkovemu oddeleni. lze se nejak odvolat ? dodam ze do dnesniho dne jsem nebyl schopen pokutu uhradit.

• #34833 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, ano, až bude rozhodnuto o přestupku, můžete se odvolat.

To, že Vám "nikdo nic neřekl" nehraje vůbec žádnou roli a jako argument Vám to nebude vůbec nic platné. I pro Vás platí to samé, co pro všechny ostatní, a to je stará dobrá zásada, že neznalost zákona nikoho neomlouvá.

• #34834 Reply

Klára Bandíková

Dobrý den, prosím Vás, chtěla bych se zeptat,jaká mi hrozí pokuta za ztrátu OP, když jsem na úřad zašla až po měsíci..Děkuji za odpověď..

• #34835 Reply

Ondřeh Červinka

dobry den stratil sem OP a prisel nmi dopis ze muzu dostat pokutu az 10000 , OP uz nemam kolem pul roku nevite kolik by +- moje pokuta mohla delat dekuji za odpoved

• #34836 Reply

Petr Petr

Tak to vám nepovím. Zeptejte se přímo na příslušném Městském úřadě, odd. správních činností – občanské průkazy.

Odpověď na téma: pokuta za ztratu obcanskeho prukazu
Informace o uživateli: