pomluva

Forum Fóra Trestní právo Různé pomluva

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Dlouhý a poslední změna je stará 6 let, 9 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #51813 Reply

  J. D.

  Dobrý den,

  řeším jednu nepříjemnou věc a rád bych si nechal poradit.

  U nás v práci byl dělník, který byl z jiné firmy na opravu. Jeden náš dělník, s ním byl venku a všiml, že je v podnapilém stavu. Informoval o tom vedoucího pár minut před dělníkovým odchodem. Ten s tím doposud neměl zkušennosti a nezareagoval ihned na místě, z důvodů velkého množství práce kterou měl udělenou. Než-li se stačil vrátit, byl dělník pryč. Neprodleně po té informoval Emailem svého nadřízeného (přístroj na dechovou zkoušku nemáme). Stal se z toho velký humbuk a nyní se dělník z jiné firmy chce soudit za pomluvu, že to prý není pravda.

  Bylo to večer, kdy již nebylo koho se ve firmě dovolat nebo se na někoho obrátit. Je to na žalobu?

 • #51815 Reply

  Karel Dlouhý

  v zákoně číslo 40/2009 Sb. (trestní zákoník) § 184:

  (1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.  Není jasné, koho chce ten dotyčný žalovat. Ať si to zkusí.

  Nevidím chybu v provedeném postupu.

Odpověď na téma: pomluva
Informace o uživateli: