pomluvy na pracovišti

Forum Fóra Ostatní Obecné pomluvy na pracovišti

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 10 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #75567 Reply

  Martina Vrbková

  Dobrý den,

  prosila bych Vaší radu.Vycházím dobře se svým nadřízeným,kolegyně se závisti začala šířit pomluvy,že máme poměr,dokonce to sdělila přímo jeho manželce i rodině.Mohu se nějakým právním způsobem bránit a očistit své jméno,když vím stoprocentně,že se jedná o lži za účelem mého odchodu ze zaměstnání?Trápí mě,že jeho manželka této paní věří,nebot jsou si blízké a mohla by tudíž požádat o rozvod,zcela zbytečně.Nerada bch toto řešila soudní cestou,pokud tato možnost existuje,ale osobně nemá jeho manželka ani zmíněná kolegyně zájem o žádné vysvětlení či domluvu a ráda bych docílila alespon omluvy.Děkuji za odpověd.

 • #75569 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, takové jednání může být přestupkem podle §49 přestupkového zákona a při větší míře i trestným činem pomluvy podle §206 trestního zákona. Tudíž lze podat podnět k šetření přestupku anebo trestní oznámení na služebně policie ČR. Je možné zvážit také žalobu na ochranu osobnosti s požadavkem na morální i faktickou satisfakci. K tomu bych ovšem doporučil právní zastoupení.

Odpověď na téma: pomluvy na pracovišti
Informace o uživateli: