pomoc matce s rozvodem

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod pomoc matce s rozvodem

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #26306 Reply

  Jaroslava Šulistová

  Dobrý den

  Chtěla bych pomoci svojí mamce s rozvodem, a proto Vás chci požádat o radu.

  Můj otec s rozvodem nesouhlasí, jednalo by se tedy o sporný rozvod.Ale už se dále nemohu dívat jak mamka trpí, ale neví jak to udělat.Proto žádám o radu.

  Otec už několik let nedává mamce žádné peníze.Jelikož neplatil nájemné ani ostní služby, vznikly dluhy, které mamka zaplatila.Když se to opakovalo po několikáté nechala mamka vše napsat na sebe a všechny služby hradí ona.Otec nepřispívá, i když bydlí ve společné domácnosti.Navíc má assi dvě půjčky v bance a půjčuje si pořád dál.Když mu mamka oznámila, že se chce rozvést,řekl jí, že s tím nesouhlasí a že ji raději zabije když to udělá.Taky jí řekl, že si půjčuje proto ,aby ji držel v šachu a aby přinejhorším musela jeho dluhy splácet ona.Navíc jsme zjistili, že má milenku, kterou finančně podporuje a mamce odmítá přispívat na domácnost.Jelikož mamka platí všechny služby související s užíváním bytu, nezbývají jí již žádné finanční prostředky.Neustále ji psychicky týrá tím,že ho musí žádat o peníze alespoň na autobus do práce.Nevím jak v takovéto situaci postupovat a zda je v tomto případě soud rozvede aniž by jeho dluhy padaly na její hlavu. Poraďte prosím, jak z toho ven….

  Děkuji moc

 • #26308 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  předně s podáním žádosti o rozvod je třeba neotálet. Po rozvodu samotném je pak nutné podat soudu návrh na vypořádání SJM a v tomto řízení uvádět, že o existenci dluhů maminka nevěděla atp.

  Hlavně to chce řešit rychle.

Odpověď na téma: pomoc matce s rozvodem
Informace o uživateli: