pomoc prosím

Forum Fóra Rodinné právo Různé pomoc prosím

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jitka Pavlátová a poslední změna je stará 7 let, 5 měsíců.

• Autor

Týnka Maršíková

Dobrý den.

Chtěla bych se informovat jestli je možné pokud mi není 18 , to bude až v lednu, odstěhovat se od svého rodiče, bydlím jen s jedním, k přítelovi. Doma máme hrozné problémi a obviňování, chodím kůli tomu i k psychologovi, nemůžu se v takovém stresu ani soustředit na učení, tudíž mám špatné známky, i když mi bylo od psychloga řečeno že jsem velice inteligentní a školu bych zvládla jednoduše, jsem zodpovědná a chovám se dospěleji než je zdrávo. Přítel je pretižní podnikatel má baráček i auta. Už jsem zjistila že zplnoletnit se nedá jen pokud budu těhotná nebo se budeme s přitelem chtít vzít, to prozatím nechci. Jen bych chtěla odejít.

Předem děkuji za odpověď a pomoc

• #32163 Reply

Milan Zeman

A proč byste nemohla odejít? Nejste ničí majetek, žádný zákon nenařizuje, aby dítě do dosažení plnoletosti žilo u rodiče. Pokud píšete, že žijete jen s jedním rodičem, Váš dotaz postrádá logiku, proč byste potom nemusela žít i u druhého rodiče?

• #32164 Reply

Týnka Maršíková

U druhého rodiče nemohu žít když to řeknu na rovinu, je to hnusný opilec co bydlí se svoji matkou tedy moji babickou mam ji rada ale nenavstevuju ji ja ani muj braska prave z tohoto duvodu. Bojím se že kdyz bych se zbalila a odesla jestli by mohla poslat treba policii, aby z toho nemel problemi muj pritel.

• #32165 Reply

Milan Zeman

Pokud Vás přítel nesvádí k zahálčivému nebo nemravnému životu, neumožňuje Vám vést zahálčivý nebo nemravný život, neumožňuje Vám získávat prostředky trestnou činností nebo jiným zavrženíhodným způsobem (prostituce) nebo Vám za pohlavní styk neslibuje prospěch, problémy s policií mít nemůže.

• #32166 Reply

Týnka Maršíková

To v žádném případě, přítel je vážený podnikatel. Chtěla bych se ještě zeptat když už tedy vím že můžu odejít bez souhlasu a nemůže me rodič držet doma, zda se může opatřit nějaký papír že je mne nesmí?

• #32167 Reply

Milan Zeman

Nerozumím poslední větě, ovšem k vedení vlastního života žádný papír nepotřebujete.

• #32168 Reply

Týnka Maršíková

Mockrát děkuji za pomoc. Hodně jste mi pomohl. Jsem vám za to vděčná.

• #32169 Reply

Jitka Pavlátová

Můj syn-20let onemocněl schizofrenií a od 30.10 09 je v PL.školu díky nemoci nedokončil v březnu 09.Na úp je sice hlášen,ale na nic nemá nárok,takže ho živím já.Jsem čekatel na inval.důchod(podaná žádost).Takže na tom nejsem nijak dobře.Po propuštění syna z léčebny budu muset doplácet léky(1500kč)a jestli mu dají inval.důchod je ve hvězdách.Můžu žádat jeho otce o nějakou finanční pomoc?Dobrovolně nechce přispívat i když pracuje.Na sociální dávky nemá syn nárok,protože já příjem mám i když jsem na neschopence.Má někdo prosím podobnou zkušennost a poradí?Díky moc

Odpověď na téma: pomoc prosím
Informace o uživateli: