Pomoc synovcům

Forum Fóra Občanské právo Dědictví Pomoc synovcům

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Miloslav Krňávek a poslední změna je stará 9 let, 12 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #70956 Reply

  Miloslav Krňávek

  Dobrý den .

  Zemřel mě bratr 1.11.2007, který je po druhé ženatý a z prvního manž. má 2 syny . Postavil nový dům na hypotéku a nyní pozůstalá manželka platí různé účty :plyn , vodu, elektriku z jeho podnikatel. účtu (kam mu ještě chodí platby za faktury) a užívá i jeho firemní auto . Ne přímo ona,protože nemá oprávnění , ale jezdí s tím soukromě její syn z prvního manželství . Je to vůbec možné , když není dosud vypořádané dědictví? Co kdyby auto naboural ?

  Také si můj bratr vzal 1.2.2007 úvěr na akontaci nového automobilu a z jeho účtu odchází každý měsíc leasingové společnosti splátka 8.500 kč na uzavřenou smlouvu i když už je po smrti a auto stojí v garáži. Pro tyto účely se platby povolují ?, anebo musí být účty zmrazeny , než se vše vypořádá ? Pozůstalá také nechce jeho synům vydat úmrtní a jiné doklady,které někdy potřebují . Zřejmě chce více pro svoje "vlastní syny " a mé synovce chce zřejmě ošidit , protože k nim nikdy nenašla cestu,jako ji nenašla ani k mým rodičům. Děkuji.

Odpověď na téma: Pomoc synovcům
Informace o uživateli: