Ponechání si zásilky určené jinému adresátovi

Forum Fóra Občanské právo Různé Ponechání si zásilky určené jinému adresátovi

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Ivo Šalomon a poslední změna je stará 6 let, 10 měsíců.

• Autor

Ivo Šalomon

Dlouhou dobu mi přepravní službou DHL nebyla doručena zásilka. Vlastním pátráním jsem zjistil, že byla doručena na jinou adresu. Kontaktoval jsem dotyčného. Ten mi potvrdil, že v danou dobu převzal od DHL zásilku, která shodou okolností obsahovala stejné zboží, ale nevšiml si, že nebyla určena jemu a odmítá ji vydat. Já mám od DHL důkaz o tom, že při přebírání mohl vidět, že je zásilka adresována někomu jinému. Jak mohu v tomto případě postupovat?

• #35856 Reply

Milan Zeman

V jakém vztahu je odesílatel zásilky? Jedná se o prodávajícího nebo odesílatele soukromé zásilky?

• #35857 Reply

Ivo Šalomon

Je to od obchodníka. A zásilka je pod 5000,-Kč placená předem. Ani bych tak moc neprudil, ale štve mě to principielně. Chybu totiž udělala firma DHL, když přiřadila stejná tracking ID dvěma zásilkám. A kurýr při předávání v Brně měl na handheldu Znojemskou adresu.

• #35858 Reply

Milan Zeman

Na Vašem místě bych urgoval dodání zásilky u obchodníka a pro její dodání bych mu stanovil přiměřenou lhůtu (např. pokud se jedná o zboží, které má běžně na skladě, lze za přiměřenou lhůtu považovat 15 dní). Současně jej upozorněte, že pokud zásilku v této lhůtě nedodá, odstoupíte od smlouvy podle §517 odst. 1 občanského zákoníku. S firmou DHL nebo druhým příjemcem zásilky ať si to vyřeší obchodník.

• #35859 Reply

Ivo Šalomon

Už se 3 týdny motám v začarovaném kruhu. První reklamace u obchodníka. Ten se ohradil tím, že přepravce mu potvrdil předání zásilky adresátovi a není co reklamovat. Jednání s přepravcem skončilo tím, že mám reklamovat u dodavatele. Argument, že uvádějí dodavatele v omyl a on proto váhá reklamaci přijmout je nezajímá. Až sám jsem si musel vypátrat zdvojení trasovacích čísel a z toho odvodit k čemu došlo. Skutečného příjemce jsem si taky vypátral sám, ten se ale brání, že dostal jenom to, co si objednal. A k tomu všemu nastaly dovolené před čínským Novým rokem…

No, budu muset ještě týden počkat a uvidíme. Už se tomu věnuji spíše ze sportu, abych zjistil, jestli je to vůbec řešitelné. Pokud by to byla dražší věc, asi by se mohlo hodit vědět jak na to.

Odpověď na téma: Ponechání si zásilky určené jinému adresátovi
Informace o uživateli: