Popření otcovství ze strany matky

Forum Fóra Rodinné právo Rodičovství Popření otcovství ze strany matky

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Zuzana S. a poslední změna je stará 1 rok, 3 měsíce.

• Autor

Zuzana S.

Dobrý den přeji. Ráda bych vás touto cestou poprosila o radu, ve věci popření otcovství ze strany matky.
    Od roku 2012 jsem již nežila ve společné domácnosti s mým již bývalým manželem, ale než jsme se domluvili a zařídili rozvod, byl rok 2014.V té době jsem již byla těhotná se svým nynějším partnerem. Dítě se tudíž narodilo před uplynutím 300 denní lhůty po rozvodu. Tím pádem je můj bývalý manžel uveden v rodném listě dítěte jako otec. Chtěli jsme situaci vyřešit co nejdříve, ale co čert nechtěl, syn má genetickou vadu,centrální hypotonický syndrom a zvětšené komory na mozku, od jeho narození řešíme jen samé doktory a vyšetření atd. Jenže čas letí, syn má 14 měsíců a je třeba vyřešit otcovství. S bývalým manželem máme dobré vztahy, problémy z jeho strany nehrozí, partner chce být určitě uveden jako otec – poraďte mi prosím, jak mohu tuto situaci co nejlépe řešit, jak sepsat návrh na žalobu o popření otcovství ze strany matky? Budu vděčná za jakoukoliv radu. Předem velice děkuji.

Odpověď na téma: Popření otcovství ze strany matky
Informace o uživateli: