Poškození majetku

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Poškození majetku

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #67027 Reply

  Šárka Luzarová

  Dobrý den, na náš soukromý pozemek je příjezd po "ostatní komunikaci", která se nachází mezi dvěma rodinnými domky a dále je ohraničena z jedné strany plotem majitele sousedícího pozemku. Na našem pozemku máme budovu, která slouží k podnikání. Za našim pozemkem jsou ještě dva další vlastníci, kteří tuto komunikaci využívají. Majitel plotu nám oznámil, že bude stavět nový plot, že starý je poškozený a žádá celou úhradu stavby nového plotu z důvodu poškození starého oplocení. Nám ani dalším vlastníkům není známo kdo a kdy mu tento plot poškodil. Nevíme, zda si ho úmslně se záměrem získat finance na stavbu nového plotu nepoškodil sám. Také je možnost, že některý z našich klientů mu mohl plot poškodit, ale toto nám není známo.Máme možnost se nějak bránit proti tomuto nařčení? Soused nám vyhrožuje, že nás zničí a také, že zařídí abychom mu celé oplocení zafinancovali.

  Předem Vám velice děkuji za brzkou odpověď.

 • #67029 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, pokud mu nikdo "škodu" dobrovolně neuhradí, pak bude muset to, že mu vznikla škoda a kdo konkrétně mu ji způsobil, prokázat u soudu. Jestliže sám neví, po kom přesně má škodu vymáhat, pak nebude mít koho žalovat. Jako údajně poškozený nese důkazní břemeno, které ale nejspíš neunese a jeho výhrůžky jsou tak pouze výkřikem do tmy.

Odpověď na téma: Poškození majetku
Informace o uživateli: