Poškození plotu

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Poškození plotu

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 8 let, 11 měsíců.

• Autor

Iva Cieslarová

Dne 29.4.2007 nám dva řidiči poškodili při autohavárii plot do dnešního dne se nikdo neozval aby škodu zaplatil. Sami jsme si museli zist tyto dva řidiče jelikož umějí v"tom chodit"již celý rok se odvolávají a 3 x byl posudek jimi napaden a tak docílí toho,že v zákonné lhůtě nebude určen viník.Tím se ovšem stane,ženám nikdo plot nezaplatí.Koupili jsme dům se zahradou aby si díťe mohlo hrát venku .Díky těmto nezodpovědným řidičům nemohu používat zahradu.Co s tím?

• #63823 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

snad jste si opravdu nemysleli, že se Vám viníci přihlásí sami – to není moc obvyklé. Je třeba vyčkat rozhodnutí soudu a na jeho základě škodu vymáhat.

• #63824 Reply

Iva Cieslarová

Dobrý den,2.4.2008 jsem zde psala o tom,jak nám řidiči poškodili plot. Mgr.Jindrová mi odepsala,že věc mám podat k soudu což jsem učinila.Výsledek mě víc než překvapil.Soud zamítl naš návrh s tím, že jsme přiložili zápis z vyšetřování policie kde byli jména viníků a SPZ aut.Soud žádal po nás jména,RČ a adresy to jsme nemohli doložit neboť nám jako občanům žádná instituce zmínění dokumenty nikdo nedá.Navíc při nahlednutí do spisu jsme viděli,že soud vše co po nás chtěl má.Myslíme si,že soud byl ovlivněn tím,že otec jednoho z viníku je u soudu velmi známým právníkem. Jak máme teda postupovat když zmíněné dokumenty nemůžeme doložit což u soudu velmi dobře vědí

• #63825 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pokud jsou ve spisu k dispozici údaje, o kterých píšete, pak je ze strany soudu zvláštní, že Vás k něčemu takovému vyzývá. Doporučuji se proti zamítnutí žaloby odvolat a raději celou věc předat do rukou advokáta. Ten má mnohem více znalostí o tom, jak v celé věci právně argumentovat a dosáhnout rozhodnutí o věci samé a nikoliv jen o tom, že z nedostatku podání byla žaloba zamítnuta. Domnívám se, že identifikační údaje žalovaných byly dostatečné. Soud sám má dost prostředků a moci na to, aby si další potřebné údaje zjistil nebo nechal zjistit ze státních databází.

Odpověď na téma: Poškození plotu
Informace o uživateli: