Poškození zubařem

Forum Fóra Občanské právo Různé Poškození zubařem

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Lenka Ďurišová a poslední změna je stará 8 let, 10 měsíců.

• Autor

Jan Janíček

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda mohu požadovat po svém zubaři nějakou náhradu, jelikož mi při vytahování zubu spadl vrták do krku a než mi ho stihli vytáhnout ze žaludku skrz ústa tak se dostal do střev. Teď čekám jestli odejde normálním způsobem nebo budu muset na operaci.

Děkuji Janíček

• #32259 Reply

Petr Šťastný

U soudu v USA byste zcela jistě uspěl :-)

• #32260 Reply

jamila

Prosím,mám dotaz,nejedná se o zubaře,ale moc mě to zajímá.V USA se nedávno stalo,že lidé byli nakaženi virem HIV při transplantaci nebo transfuzi.Jak by mohli postižení lidé postupovat,nebo na co mají právo,stalo-li by se to u nás?

• #32261 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, takový člověk by se určitě měl svých práv a to práva na náhradu škody domáhat u příslušného soudu. Předem by však byla věc zřejmě šetřena ČLK.

• #32262 Reply

Milan Dubjak

Dobry den, po hadce se sousedem, ohledne spatneho parkovani mi kopl do auta a zpusobil skodu. Mam pravo na nahradu skody? A jak dál postupovat? Oznamil jsem vse na Policii. S pozdravem M. Dubjak

• #32263 Reply

Z

Dobrý den,

chtěla bych se poradit. asi před 4 roky mi zubař umrtvoval zub. Nyní jsem přešla k novému zubaři (s původním jsem nebyla spokojena) a nový zubař při celkové prohlídce zjistil, že mi původní zubař u umrtveného zubu nejenže nedovyplnil kanálky, ale ještě v zubu nechal kousek ulomené vrtačky. Dá se nějak na zubaři vymáhat škoda ? Má se tato věc – informace oznámit Stomatologické komoře?

• #32264 Reply

Eva Rozmahelova

Dobry den! Chtela jsem se zeptat zda mam pravo na vraceni penez od zubarky, od ktere jsem dostala velmi spatnou peci. Tato zubarka si za sluzby uctovala vysoke ceny, ktere jsem byla ochotna uhradit jelikoz jsem doufala, ze za vyssi cenu take dostanu kvalitni osetreni. Bohuzel mi ale pokazila dva zuby, za ktere jsem u ni zaplatila hodne penez. Za jednu plombu jsem u ni utratila kolem 1000 KC a ta plomba mi za par hodin vypadla! S dalsim zubem, za ktery jsem utratila take alespon kolem 1500 KC, jsem skoncila na pohotovosti a trpela nesmirnou bolesti po dobu 1 tydne! Musela jsem prejit k jine zubarce a ta mi musela oba zuby opravit, coz me opet stalo penize. Doufala jsem tedy, ze bych mohla osetreni me puvodni zubarky reklamovat a dostat zpet penize za oba zuby. Dekuji!

• #32265 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, reklamace zubařského výkonu možná je, ovšem věc není tak jednoznačná. Na výkon i použitý materiál záruka je, ovšem takové vypadnutí plomby nemusí být jen následkem nekvalitního zákroku, ale i špatnou péčí, ignorováním rady zubaře apod. Pokud zubař chybu neuzná a nevyřeší reklamaci dohodou, pak se celá věc velmi komplikuje a závazné rozhodnutí by vydal teprve soud na základě příslušné žaloby.

Takže se pokuste zjistit, jestli je lékařka ochotná věc řešit, jestli ne, budete se muset domáhat nároku právní cestou. Velmi záleží na tom, jak solidní je dotyčná zubařka v jednání.

Mohla by jste se ještě obrátit se žádostí o konzultaci na Českou zubařskou komoru.

• #32266 Reply

Lenka Ďurišová

dobrý den,mám dotaz.Na soukromé klinice jsem si nechala na obě jedničky udelat keramické korunky,na čepy.po dvou letech se mi jedna korunka rozlomila,zub mi přilepili zpět,ale po týdnu se to opět ulomilo ve stejném místě.chtěla bych ,aby mi zub opravili znovu a to novou korunku,mám nárok na to,aby tuto opravu udělali bezplatně???keramická korunka snad musí vydržet déle než 2 roky/dala jsem za oba zuby asi 20000kč/děkuji za odpověď.

Odpověď na téma: Poškození zubařem
Informace o uživateli: