Potřebuji poradit

Forum Fóra Rodinné právo Opatrovnictví Potřebuji poradit

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  STANISLAVA HOPPOVA a poslední změna je stará 8 let, 5 měsíců.

• Autor

Marek Janoušek

Dobrý den,

prosím Vás o radu, jsem nezletilý a mám s přítelkyní 1,5 roční dítě. Od (16let) a za pár měsíců nám bude 18let a o dítě se staraly přítelkyni rodiče. Nechaly si vyžádat soudně opatrovnictví a poručnictví. Jelikož jedno z nich se musí zase zrušit soudně a nevíme co? Zda opatrovnictví nebo poručnictví? A chceme až bude přítelkyni 18let aby se nastěhovala ke mne ale nevíme zda nám v tom nebude to poručnictví nebo opatrovnictví bránit. Moc děkuji za pomoc, vážím si toho, opravdu moc děkuji. :-)

• #73879 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, je nutno podat návrh na zrušení poručenství. To, že se jako plnoletá rozhodne odstěhovat, nikdo neovlivní. Je na ní, jak se rozhodne dál postupovat a jak Vy jí v tom všem pomůžete.

Doporučuji, abyste zašli na oddělení sociálně-právní ochrany dětí a tam se poradili co a jak dál, a jak nejlépe ošetřit zájmy dítěte.

• #73880 Reply

Marek Janoušek

Dobrý den, moc Vám děkuji za odpověď.

Kdyby to bylo tak jednoduché dojít na sociálku tak se tu neptám. :-) ono je v tom trochu problém.

Nic méně dodnes nevíme, jestli až se zruší opatrovnictví jaké máme právo na dítě, jestli budeme moc za syna z malé části rozhodovat a když nám ho nechtějí svěřit do poručnictví jestli se muže stát, že nám ho soud nebude chtít svěřit do naší péče, když přítelkyni rodiče budou proti?

Ještě mám otázku, když přítelkyni bude 18let a bude "ten den chtít odejít" jestli je to možné když ještě nebude mít poručnictví schválene od soudu a bude to teprve podaný u soudu. Děkuji za odpověď moc si toho s přítelkyní vážíme

• #73881 Reply

STANISLAVA HOPPOVA

DOBRÝ DEN,MÁM KVÁM DOTAZ.MAMINKA DOSTALA PŘÍSPĚVEK NA PÉČI.JÁ SE ONÍ BUDU STARÁM.JSEM PŘIHLÁŠENÁ NA SOCIÁLNÍM ODBORU,KTERÝ ZE MĚ PLATÍ SOCIALNÍ A ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ,A ZAPOČÍTÁVÁ SE MI PÉČE DO DŮCHODU. JINAK NIC ODNICH NEPOBÍRÁM.MOHU SI PŘIVYDĚLAT NĚCO NA BRIGÁDĚ,ANIŽ BY MI SOCIÁLNÍ ŮŘAD VYHODIL?.JEDNALO BY SE O 4 HOD.DENNĚ.MAMINKA V TÉ DOBĚ BUDE ZAOPATŘENÁ.DĚKUJI ZA ODPOVĚD.

Odpověď na téma: Potřebuji poradit
Informace o uživateli: