použití vozidla k soukromé jízdě

Forum Fóra Pracovní právo Různé použití vozidla k soukromé jízdě

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Ivana a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

• Autor

stujan

Dobrý den, omlouvám se ale řeším jeden problém a to, za jakých podmínek lze použít motorové vozidlo ve ve vlastnictví organizace k soukromé jízdě (jednorázový odvoz), byť za úplatu. V kolektivní smlouvě, ani jiné normě to není upraveno, proto hledám, zda existuje nějaký obecný právní předpis. Děkuji stujan@email.cz

• #37517 Reply

Ivana

DObrý den,

ráda bych znala radu na moji stávající situaci.

Nedávno jsem si zapůjčila služební vozidlo pro soukr. účely, bohužel bez vědomí svého přímého nadřízeného. Standardně jsem měla volné ruce v půjčování vozdila, můj nadřízený to nikterak neřešil. Bohužel po víkendu, kdy jsem měla vozidlo zapůjčené a nenahlásila to, jsem musela na kobereček k nadřízenému svého šéfa a vše zdůvodnit. Autem jsme ujela 400 km, nepoškodila ho.

Zpětně jsme pak od svého přímého nadřízeného dostala vytýkací dopis za porušení podmínek pro zapůjčování firemního vozidla. Po týdnu mi přišel jen tak email od nadřízeného, že mi k tomu všemu krátí měsíční odměny po dobu 3 měsíců, dohromady se jedná o částku 14.000,-Kč.

Mé postižení za tento případ se mi nezamlouvá. Přistoupila jsme na podepsání vytýkacího dopisu, přistoupila bych také na podmínky zkrácení odměny ve výši ijetým km+amortizace auto. Nicméně to se nepohybuje ve výši 14 tis.

Odměny v naší firmě jsou vypláceny v závislosti na plnění cílů, které já plním svědomitě a nadstandardně. Doposud se mnou nebyl zaměstnavatel nespokojený.

Ráda bych znala k tomtu Vaše stanovisko a případné rady, jak se krácení odměn vyhnou.

Děkuji

Odpověď na téma: použití vozidla k soukromé jízdě
Informace o uživateli: