Pozastavená výplata provizí

Forum Fóra Obchodní právo Různé Pozastavená výplata provizí

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 12 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #36437 Reply

  Martin E.

  Dobrý den,

  jako živnostník mám smluvní vztah – smlouvu o nevýhradním obchodním zastoupení s jedním s našich telekomunikačních operátorů, kde je mi měsíčně vyplácena provize za sjednané objednávky služeb tohoto operátora – podomní prodej.

  Stala se mi taková věc: firma mi pozastavila výplatu provizí s vysvětlením, že mám dlužnou částku na službách u mého osobního telefonního čísla u tohoto operátora, který s výkonem práce nemá nic společného.

  Vedení mi tvrdí, že dřív mi nevyplatí provize, které mi za provedenou práci náleží, dokud nesplatím celou dlužnou částku a odmítli mi vydat už druhou po sobě jdoucí fakturu provizí.

  Prosím, poraďte mi, jestli na tohle mají právo. Zadržovat mi výplatu z takového důvodu, který s pracovní smlouvou, resp.smlouvou o zastoupení, nemá nic společného.

  Děkuji a jsem s pozdravem

  Martin E.

 • #36439 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  neznám sice obsah smlouvy o zastoupení, nicméně právě proto, že se nejedná o pracovně právní vztah, může dojít k jednostrannému zápočtu splatných pohledávek mezi týmiž účastníky.

  Jak jsem však uvedla, neznám obsah smlouvy, což bude pro tuto věc podstatné.

Odpověď na téma: Pozastavená výplata provizí
Informace o uživateli: