pozemek z dědictví

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti pozemek z dědictví

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Dana Popčáková

Dobrý den,v roce 2001 jsem zdědila po své matce část pozemku,který je zastavěný rek.domem.Dům(chalupa)byl prodána v době pozůstalostního řízení po matce.Při prodeji byl nastávající majitel obeznámen ,že pozemek je v pozůstalostním řízení, ale ohání se tím,že peníze z pozemku byli vyplaceny mému otci,který byl majitelem chalupy.Rodiče byli rozvedení již 20 let.Snažím se tento problém vyřešit návrhem odkupu nebo nájemní smlouvou pro nového majitele objektu.Zatím bez výsledně.Jeho právník po mě požadoval abych se já dohodla s otcem o vyplacení části peněz,kterou mu nový majitel vyplatil.Otec zemřel v květnu minulého roku.Za pozemek,který nemohu užívat řádně platím daň.Děkuji za radu.

• #63628 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

pokud chcete být i nadále vlastníkem pozemku, nabídněte mu k podpisu nájemní smlouvu. Pokud nepodepíše, domáhejte se svých práv u soudu – vymáhejte dluh za užívání pozemku (promlčení je 2 roky – bezdůvodné obohacení).

Odpověď na téma: pozemek z dědictví
Informace o uživateli: