Práce ve svátek

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody Práce ve svátek

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Dlouhý a poslední změna je stará 6 let, 6 měsíců.

• Autor

Santa Claus

Pracuji na turnusy od pondělí do dalšího úterý. Tento turnus mi vycházel na svátek 1. máje. Mám nárok na 100% příplatek nebo náhradu za volno , když mám pak volno po turnuse?

• #56601 Reply

Karel Dlouhý

Zák. práce § 115 (1) Za dobu práce ve svátek přísluší zaměstnanci dosažená mzda a náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek, které mu zaměstnavatel poskytne nejpozději do konce třetího kalendářního měsíce následujícího po výkonu práce ve svátek nebo v jinak dohodnuté době. Za dobu čerpání náhradního volna přísluší zaměstnanci náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku.

(2) Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku k dosažené mzdě nejméně ve výši průměrného výdělku místo náhradního volna.

(3) Zaměstnanci, který nepracoval proto, že svátek připadl na jeho obvyklý pracovní den, přísluší náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku nebo jeho části za mzdu nebo část mzdy, která mu ušla v důsledku svátku.

Tedy v zásadě máte nárok na volno (tedy navíc – místo jiného dne, kdy byste měl pracovat), ale pokud s tím budete souhlasit, můžete místo volna dostat 100 % příplatek.

Odpověď na téma: Práce ve svátek
Informace o uživateli: