Práce z domova ve výpovědní lhůtě

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Práce z domova ve výpovědní lhůtě

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Lucie Friedlaenderová

Dobrý den,

prosím o radu v této záležitosti:

Po skončení PN 23.1.-24:2.) mi zaměstnavatel udělil 2 dny placeného volna, načež mi dne 27.2. předal výpověď z důvodů reorganizace. Tuto výpověď jsem přijala celkem ochotně, je však možné,aby mi zaměstnavatel sdělil, že "odtud neodejdu, dokud to nepodepíšu"?. Ve výpovědi mi byla přikázána práce z domova po dobu VL (s tím, že mé pracoviště bude druhý den zrušeno). Musela jsem ihned odevzdat služební mobil a klíče. Poté mi zaměstnavatel předal důtku za přečiny, které prý zjistil v době mé PN. Podotýkám, že v kanceláři je volný přístup ke všem počítačům, mailovým adresám i dokumentům.

Nyní si mě zaměstnavatel předvolává a chce probrat zakázku, na níž prý přišla "nepříjemná reklamace". Obávám se, že mi chce uděliit další důtku, změnit důvod výpovědi a nevyplatit odstupné. Do doby PN žádné stížnosti na mou práci nebyly. Jjak mám postupovat?

Moc děkuji. LF

• #43868 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jestliže Vás neodůvodněně obviňuje z něčeho, čeho si nejste vědoma, tak můžete zajít za právníkem a celou záležitost s ním pojednat. Můžete také podat podnět na Oblastní inspektorát práce. Jde o tvrzení proti tvrzení a to se vždy těžko prokazuje na čí straně je pravda. Svévolná změna výpovědi není možná, může být učiněna jen v souladu se ZP. A pokud tak učiní, můžete se bránit u soudu.

Odpověď na téma: Práce z domova ve výpovědní lhůtě
Informace o uživateli: