Pracovní uraz

Forum Fóra Pracovní právo Různé Pracovní uraz

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Pracovni Uraz a poslední změna je stará 3 roky, 1 měsíc.

• Autor

Pavel Kubáň

Dobrý den, nastoupil jsem do zaměstnání a po prvním odpracovaném týdnu se mi stal pracovní uraz.Zaměstnavatel (agentura) mě zaměstnal i přesto že neměl moji vstupní lékařskou prohlídku nejmenovaný zastupitel agentury mi řekl že ji doděláme během měsíce. Na elektrické utahovačce jsem si zkroutil zápěstí po sundaní dláhy mi v zápěstí křupalo a na ortopedii mi lékař diagnozu označil jako midkarpální nestabilitu zápěstí a doporučil operativní léčbu.Zaměstnavatel mi nechce pracovní uraz uznat i přesto že bylo vše řádně v práci sepsáno do knihy urazu řekli mi že prý nemohu mit z toho midkarpalni nestabilitu zápěstí. a za tři týdny na nemocenské v prvním měsíci mi přišlo jen 3500 můj čistý příjem měsíční činí 11700.Na nemocenské jsem stále a čekám na operaci poradí mi někdo co se zaměstnavatelem jestli mám právo na uznaní toho urazu? děkuji za odpovědi.

• #41171 Reply

Pracovni Uraz

Jestli k úrazu došlo při plnění pracovních povinností nebo v přímé souvislosti s nimi, měl by zaměstnavatel úraz uznat jako pracovní.

Uznání pracovního úrazu je v kompetenci zaměstnavatele.

Ovšem diagóza už ne, tu stanovuje zásadně lékař.

Odpověď na téma: Pracovní uraz
Informace o uživateli: