pracovní volno při účasti na pohřbu

Forum Fóra Pracovní právo Různé pracovní volno při účasti na pohřbu

Zvolené téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  hana suchomelová a poslední změna je stará 1 rok, 5 měsíců.

• Autor

Jana Knězů

Mám nárok na pracovní volno na 1 den v případě účasti na pohřbu manželova prarodiče? Děkuji

• #38468 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, nařízení vlády č. 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci: Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu prarodiče nebo vnuka zaměstnance nebo prarodiče jeho manžela a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.

• #38469 Reply

Jana Knězů

Dobrý den, děkuji za okamžitou odpověď. Ráda bych ještě upřesnila dotaz. Zaměstnavatel totiž trvá na tom, že se mohu účastnit pohřbu manželova prarodiče jen v případě, že jsem se zesnulým žila ve společné domácnosti. Jen v tomto případě bych dle zaměstnavatele měla nárok na pracovní volno. Děkuji.

• #38470 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, předchozí odpověď je jasná. To, co Vám tvrdí se týká jiné osoby, která sice nepatří k uvedeným fyzickým osobám, ale žila se zaměstnancem v době úmrtí v domácnosti. Tato podmínka se netýká prarodičů (ani manželových). Zaměstnavatel jen není schopen si správně vyložit ustanovení nařízení vlády.

• #38471 Reply

Jiří Sedlák

Dobrý den, mám nárok na placené volno při zařizování a účasti na pohřbu tchýně. Děkuji

• #38472 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, máte 1 den k účasti na pohřbu rodiče manžela i na další 1 den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.

• #38473 Reply

Vít Prudil

Dobrý den, náleží mi pracovní volno při zařizování a účasti na pohřbu mého synovce, tedy syna mé sastry?

Děkuji za odpověď.

• #38474 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, bohužel pro Vás synovec nespadá do skupiny osob, kvůli kterým se zaměstnanci poskytuje volno na zařizování a účast na pohřbu podle nař.vl.č. 590/2006 Sb., o překážkách v práci. Takže nárok na zákonné volno v tomto případě nemáte.

• #38475 Reply

jiří rejnart

chtěl bych se zeptat zda mám nárok na placené volno

na pohřeb matky mé družky.

děkuji

• #38476 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, matka družky nepatří podle nařízení vl. č. 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci, do okruhu osob, na jejichž pohřeb by Vám mělo být dáno placené volno. Ledaže byste ke dni jejího úmrtí žili v jedné domácnosti.

• #38477 Reply

Marcela Vrtelova

Dobry den umřel mi otec ,ktery bydlel s námi ve společné domácnosti .Jsem vykonavatelka pohřbu na kolik dní volna mám nárok od zaměstnavatele?Děkuji

• #107655 Reply

hana suchomelová

Dobrý den.Manželovi zemřel bratr,mám jako jeho manželka nárok na placený den volna na pohřeb?děkuji za odpověd.Hana Suchomelová

Odpověď na téma: pracovní volno při účasti na pohřbu
Informace o uživateli: