Prac.urad nebo nemocenska

Forum Fóra Pracovní právo Různé Prac.urad nebo nemocenska

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ANDREA KLEMBAROVA a poslední změna je stará 4 roky, 1 měsíc.

• Autor

ANDREA KLEMBAROVA

prosim Vas o radu byla jsem zamestnana 1rok pak jsem sla na prac.urad na 6mesicu pak mne opet vzali do prace a po 3mesicich ve zkusebni dobe mne opet propustili.co je pro mne lepsi jit na nemocenskou nebo prac.urad jakou budu mit podporu mam vubec na ni narok?dekuji Klembarova

• #41158 Reply

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jestliže jste během evidence na úřadě práce vyčerpala celou podporu v nezaměstnanosti, což jste – vzhledem k délce evidence pravděpodobně vyčerpala – musela byste pro opětovný nárok na podporu odpracovat alespoň 6 měsíců, abyste měla na podporu znovu nárok. Vzhledem k tomu, že nárok na podporu mít nebudete, bude pro Vás výhodnější jí na nemocenskou, pokud to Váš zdravotní stav vyžaduje/umožńuje. Na nemocenskou musíte nastoupit nejpozději do 7 dní od ukončení pracovního poměru. POkud na ni nastupujete až po jeho skončení, budete prvních 21 dní bohužel bez peněz, od 22. dne nemoci Vám začne nemocenskou vyplácet okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ).

• #41159 Reply

ANDREA KLEMBAROVA

Moc Vam dekuji za odpoved,vite ja bych to tak neresila,ale byla jsem se

svoji dcerou na operaci a vzala jsem si jako samozivitelka paragraf a byla

jsem ve zkus.dobe a tak muj zamestnavatel nema rad, kdyz jsi nekdo bere

paragraf,tak mne proste propustil.dekuji jeste jednou s pozdravem Klembarova

Odpověď na téma: Prac.urad nebo nemocenska
Informace o uživateli: