práva prarodičů

Forum Fóra Rodinné právo Děti práva prarodičů

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Dlouhý a poslední změna je stará 8 let, 6 měsíců.

• Autor

J. Konečná

Dobrý den. Zemřela nám dcera, která žila ve společné domácnosti s přítelem. Z jejich vztahu se narodila dcera, které je jeden měsíc.Od úmrtí naší dcery s námi její přítel přestal komunikovat,a neumožňuje nám styk s vnučkou. Při posledním kontaktu nám oznámil, že by nastupil na 6 měsíců rod.dovolenou. Po té by nastoupil do zaměstnání.Pak by vnučku svěřil na hlídání své sestře,po dobu jeho do práce,která je v nepřetžitém provozu.Nabídla jsem se, že bych o vnučku po tuto dobu pečovala.Můj návrh zamítl.Jako babička s dědečkem bychom chtěli být s vnučkou styku.

Obrátili jseme se na sociálně právní ochranu dětí na MěÚ, kde nám sdělili, že by byla nejlepší dohoda ta ale není možná.Proto se na vás obracíme o radu jak v této situaci máíme postupovat. Děkuji za opověď

• #29709 Reply

Alena Žabková

V SRPNU 2008 SE NÁM NARODILA VNUČKA TÝŽ DEN JSME MAMINKU A VNUČKU NAVŠTÍVILI V PORODNICI.VŠE BYLO V POŘÁDKU,ALE DVA DNY PO PORODU SE MATKA ROZHODLA,ŽE SYNA NEURČÍ ZA OTCE.PO ČTYŘECH MĚSÍSÍCH MATKA ZMĚNILA NÁZOR A SYNA URČILA ZA OTCE.NYNÍ BYCHOM CHTĚLI VNUČKU NAVŠTÍVIT,ALE SYN A MAMINKA VNUČKY NÁM BRÁNÍ,ABYCHOM VNUČKU NAVŠTÍVILI I PŘES ÚSTNÍ A PISEMNÉ PROZBY.MŮŽEME POŽÁDAT SOUD O URČENÍ PRAVIDELNÝCH NÁVŠTĚV?PO ROZHODNUTÍ SOUDU NÁM MUSÍ BÝT PRAVIDELNĚ UMOŽNĚNA NÁVŠTĚVA VNUČKY? PROTO SE NA VÁS OBRACÍME O RADU JAK V TÉTO SITUACI MÁME POSTUPOVAT.DĚKUJEM ZA RADU.

• #29710 Reply

Petr Petr

Bohužel, ale pokud se „s mladýma“ na tom aby vám vnučku umožňovali navštěvovat nedohodnete, těžko s tím něco uděláte. Jako rodiče jsou za své děti v době jejich nezletilosti odpovědní, tzn. že pokud jako rodiče nebudou souhlasit s návštěvami těžko je jinak, než že se společně domluvíte k tomuto donutíte.

• #29711 Reply

PamJam PamJam

Před rokem mi tragicky zemřel manžel.Po půlroce jsem si našla přítele,to rodiče zesnulého nemohli strávit a začali mě pomlouvat.Vztah mojí rodiny s rodinou manžela se zcela zničil.Na syna nemají dobrý vliv,a tak bych chtěla vědět jestli mají prarodiče právo na vnuka,ne že bych jim ho chtěla odepřít .

• #29712 Reply

Karel Dlouhý

Domnívám se, že právo na vnuka nemají (viz též odpověď na dotaz níže).

Odpověď na téma: práva prarodičů
Informace o uživateli: