Právník nás chce žalovat

Forum Fóra Občanské právo Různé Právník nás chce žalovat

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Seidlová a poslední změna je stará 10 let.

• Autor

Seidlová

Obracím se na vás s prosbou o radu. Poprvé v životě jsme se na základě náhodně vybraného inzerátu obrátili na právníka se žádostí o pomoc ohledně odvolání proti rozhodnutí z Magistrátu (autonehoda). Právník manželovi řekl, po dotazu na částku jeho odměny, že si nejdříve projde materiál a pak na další schůzce mu řekne, jak by to vypadalo, kdyby psal odvolání a zastupoval nás. Manžel bohužel podepsal plnou moc ( prý stejnou, jakou nechává podepisovat všem svým klientům – Ó, my bláhoví), zaplatil 1000,- za konzultaci a že se do týdne sejdou. To se stalo, advokát vybafl částku za zastupování a vůbec vše, co je potřeba – dle něho a vyslovil 30 000,- ( prý 1500,- x 20 hodin) . Na to manžel reagoval okamžitě, že ho ta částka zaskočila a že by rád jen odvolání. To právník zamítl, že všechno, nebo nic. Že se nebude podepisovat pod polovičatou práci. Takže jsme se rozloučili s tím, že takovéto služby si nemůžeme dovolit. Bylo nám řečeno, že si přece jen něco naúčtuje. Tak jsem myslela, že za prostudování spisu by nás ta částka snad nepoložila. V klidu jsme se odebrali domů, že si najdem právníka,který by nám napsal jen odvolání. To se zdařilo. Stačili 2 000,- a spokojenost na obou stranách. Bohužel při návratu domů volal odmítnutý právník manželovi, že to odvolání přesto napíše a bude si u nás účtovat 15 000,- Kč. Pokud to nezaplatíme, dá trestní oznámení.Ten den mu manžel před svědkem vypověděl do telefonu plnou moc, zaslal mailem, i na doručenku poštou. Bohužel jsme se teď dozvěděli, že i přes to všechno, podal právník za nás odvolání na magistrát, znovu prostudoval spis…. i s naším odvoláním – kde prý jsme použili i prvky v jeho odvolání. Prý posílá vyúčtování a více si povíme u soudu. Píšu hodně zmateně a velmi rychle, protože jsem ještě v práci, navíc pekelně rozčílená. Prosím, poraďte mi, jde z toho nějak ven?

Odpověď na téma: Právník nás chce žalovat
Informace o uživateli: