právo k majetku

Forum Fóra Trestní právo Trestní řízení právo k majetku

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Šéfredaktor – Mgr. Lucie Jindrová a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Jirka

Mám tento problém. Zakoupil jsem RD dům se starou paní na dožití jako věcné břemeno, paní obývá asi 130m2 původního přízemí a já se svou rodinou nástavbu, kterou jsem postavil v roce 1999.

Paní má ve smlouvě o věcném břemeni stanoveno, že veškeré energie, které spotřebuje si musí hradit sama.

Ponechal jsem původní měřidla el, plynu a vody a k nim připojil další jednotku s tím, že paní budu účtovat pouze takové částky jaké platila v roce 1998 a nebudu do nich promítat zdražování atd. Paní se mnou již 9 let absolutně nekomunikuje a nic mi samozřejmě neplatí, do dnes mi dluží poměrně hodně peněz, navíc mi prostory, kde se nachází přípojky zamyká a nehodlá připustit, abych vytvořil pro každou jednotku nové, situace ,kdy žije zadarmo jí samozřejmě vyhovuje. Po neůspěšném několikaletém vymáhání svého práva jsem odpojil její přípojku el. proudu od mého elektroměru a vše jsem si nechal prohlédnout firmou Eon. Nyní mě začala vyšetřovat policie, která nejprve celou věc odložila a po neustálých stížnostech jejího právního zástupce mě policie sdělila obvinění s trestného činu neoprávněné bránění v užívání atd podle §249 trestního zákona. Pro mě je to rána pod pás, já jsem omezován na svém vlastním majetku, protože nemám do vlstního domu přístup a nakonec já jsem obviněný.

Dejte mi někdo vědět jestli nemáte nějakou radu co dělat.Přestává mě tento právní stát a jeho systém bavit.

• #53391 Reply

Šéfredaktor – Mgr. Lucie Jindrová

Dobrý den,

je samozřejmě otázka, pokud hovoříte o vymáhání svého práva, jakým způsobem jste to prováděl. Každopádně, už jenom z toho důvodu, že ona paní má svého právního zástupce, tak byste si měl vzít také svého. Jinak je to poměrně "nerovný" boj.

Já osobně nevidím problém v tom, domáhat se žalobou zaplacení dlužných plateb za 3 roky zpětně.

Ale ještě jednou, to nejdůležitější pro Vás teď je, vzít si advokáta. A udělejte to co nejdříve.

Odpověď na téma: právo k majetku
Informace o uživateli: