právo vyžádat si od organizace písemnou formu udání na jehož základě jesm byl předvolán k jednání

Forum Fóra Občanské právo Různé právo vyžádat si od organizace písemnou formu udání na jehož základě jesm byl předvolán k jednání

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Milan Novotný

Dobrý den,prosím o sdělení zda mám právo na vydání písemnosti,která iniciovala jednání úřadu ve vztahu k mojí osobě.

Byl jsem předvolán na mimořádné šetření zdravotního stavu ve věci dalšího trvání plného invalidního důchodu.Vše bylo na základě udání osoby ,s kterou mám již dělší dobu spor v jiné věci.Dotyčný mi vyhrožoval,že zajistí aby mi byl důchod odebrán.Při vlastním šetření posudkový lékař přiznal existenci udání,ale odmítl mi dopis ukázat a vyloučil možnost mi jej vydat.Pouze prý na výzvu soudu když dotyčného budu žalovat.Dopis je psán rukou a stačilo by kdybych mohl alespoň vidět rukopis.Jak se mám domoci vydání tohoto dopisu.Je dost divné,když bych chtěl podat žalobu a nemohl doložit pro mne hlavní důkaz.

Děkuji a přeji hezký den . Novotný

• #33335 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, nikde není psáno, že musíte důkaz předkládat. Můžete ho také pouze navrhnout a soud si ho již vyžádá sám. Jako účastník řízení u OSSZ máte právo nahlížet do svého spisu, ale "udání" nemusí být jeho součástí. To, že Vám lékař sdělil, že jistý takový podnět existuje, je poměrně zvláštní. Žádná zvláštní oprávnění Vám z toho však neplynou.

Odpověď na téma: právo vyžádat si od organizace písemnou formu udání na jehož základě jesm byl předvolán k jednání
Informace o uživateli: