Pravomoc policisty v civilu

Forum Fóra Občanské právo Různé Pravomoc policisty v civilu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Jan Dobrovolný

Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně pravomocí policisty v civilu a případně co s tímhle případem můžu dělat.

Dnes jsem šel ze svého domu, kolem kterého vede úzká silnice (bez chodníku, jen pro jedno auto, spíš takový výjezd ze dvora). Na jedné straně stála popelnice která byla lehce vytažená do silnice a na druhé straně silnice jsem šel já. Zezadu jelo auto a protože se nevešlo, skoro na mě najelo a řidič prudce zastavil. Vylezl z auta, nadával mi, křičel na mě abych "čuměl na cestu", začal se se mnou přetahovat, chytil mě za bundu. Poté vytáhl odznak policie čr se slovy "Víš kdo já jsem?" a současně se mě snažil zatáhnout do auta se slovy "Pojď si sednout". Bránil jsem se a v tom z auta vylezla jeho zřejmě přítelkyně, možná žena a uklidnila ho. Po chvíli mě pustil a s nadávkami odjel. Bydlí ve vedlejším domě a rád bych věděl co s tím můžu dělat? Byl v civilním oblečení a v civilním autě, má vůbec právo vytáhnout na mě odznak? Napadá mě jen podání stížnosti, můžu s tím dělat něco víc?

• #33346 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

takovéto chování policisty samozřejmě není v pořádku. Stížnost podat můžete, avšak je otázka, čeho tím docílíte. Žádný důkaz zřejmě nemáte, takže to asi stejně "dají k ledu".

Význam by to mělo v případě, kdy by takovýchto "prohřešků" měl více.

Nechci Vás však zrazovat od toho bránit se.

Odpověď na téma: Pravomoc policisty v civilu
Informace o uživateli: