přechod nájmu bytu

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti přechod nájmu bytu

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  lenka dvořáková a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

• Autor

sovička

Mám dotaz. Přítel bydlel s dědečkem v nájemním bytě, dědeček zemřel a otázka je, zda se na něj vztahuje přechod nájmu bytu. V době kdy se tam přistěhoval platila ještě stará právní úprava, kde byly vnuci zahrnuti do osob na které byt přechází automaticky, pokud v den úmrtí tam mají hlášeno trvalé bydliště. Nicméně zákon se změnil a teď je u vnuků podmínka tří let bydlení, kterou již nesplňuje. Někde jsem četla, že pokud se nastěhoval před 31. 3. 2006 tak se na něj nový zákon nevztahuje a má na přechod nájmu právo. Je to pravda?

• #59445 Reply

Irena Vinklerová

Dobrý den,

manžel bydlí s dcerou v bytě s regulovaným nájmem a dostal výpověď majitele bytu z důvodu , že je spoluvlastníkem rodinného domu/s manželkou/, dcera je zletilá 21 let a nevlastní žádný byt, má právo na přechod nájmu za stávajících podm./regulované nájemné/? Nebo může žádat náhradní byt? Lze v tomto případě použít paragraf 708 a co se rozumí opuštěním společné domácnosti?

Děkuji

• #59446 Reply

lenka dvořáková

Dobrý den,

správcem mého bytu je bytové družstvo,ale majitel je město.Byt jsem vydražila v aukci a na vlastní náklady opravila, /byt na svépomoc/mám platnou nájemní smlouvu.Teď jsem se vdala,

a chtěla bych se trvale přihlásit do bytu manžela,čekáme rodinu a ten "můj" byt pronajmout osobě blízké.Již dva roky je mi slibován prodej bytu, s tím,že město slibuje,že zaplatím jen za převod.

Nerada bych o byt přišla-stálo mě to dost korunek oprava.

Děkuji Lenka

Odpověď na téma: přechod nájmu bytu
Informace o uživateli: