Předání nemovitosti

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Předání nemovitosti

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 10 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #63574 Reply

  Jana Kocábová

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda u kupní smlouvy na dům, je ze zákona nějaká lhůta pro nabití právní moci. Kupujeme s manželem dům, ve kterém již nikdo nebydlí a mysleli jsme si že po podpisu smlouvy a okamžitém převodu peněz dostanem klíče od domu a bývalí vlastníci tam již nebudou mít přístup, ale paní majitelka nám řekla, že dokud smlouva nenabyde právní moci, že si tam ještě bude jezdit vyklízet co bude potřebovat. Klíče nám sice dá,ale pro sebe si ještě jedny nechá.Ve smlouvě nic takového nemáme, tak by nás zajímalo, zda na to má paní majitelka právo nebo to je na naší domluvě jestli ji tam ještě pustíme. Předem děkuji za odpověd.

 • #63576 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  v případě převodu nemovitosti vzniká vlastnické právo až vkladem práva do katastru nemovitostí.

  Vy se tak stáváte vlastníky domu až poté, co smlouvu vložíte spolu s návrhem na vklad na katastr nemovitostí a na smlouvě vyznačí katastrální úřad doložku o nabytí právní moci vkladu tohoto práva do KN.

  Pouze uzavření smlouvy nestačí a bez vkladu se vlastníky nikdy nestanete.

  Toto vše mělo být ošetřeno v kupní smlouvě.

Odpověď na téma: Předání nemovitosti
Informace o uživateli: