předkupní právo

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti předkupní právo

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  josef zizala a poslední změna je stará 3 roky, 7 měsíců.

• Autor

josef zizala

Dobrý den,

letos se mi naskytla možnost zakoupit zemědělskou půdu tak jsem toho využil. Přes realitní kancelář jsem koupil 1/3 podíl s vědomím že jsou pozemky v nájmu ale nájemní smlouva nebyla k dispozici(v kupní smlouvě není o nájmu zmínka). Pár měsíců po nabytí nemovitostí jsem byl osloven ostatními spoluvlastníky(1/3, 1/6, 1/6) o vypořádání spoluvlastnictví, tohoto jsem též využil a kromě několika málo parcel jsem jediným vlastníkem.

Spolu se smlouvou o vypořádání spluvlastnictví jsem obdržel i nájemní smlovu z roku 2008. V této smlouvě stojí : Obě strany se dále dohodly, že v případě zamýšleného prodeje předmětu nájmu, se sjednává předkupní právo ve prospěch nájemce.

Ovšem toto je ve smlouvě škrtnuto tužkou s podpisem vlastníka 1/3 a datumem. Podpisy ostatních spoluvlastníků na smlouvě vůbec nejsou i když jsou jejich jména zde uvedena.

Zajímá mne tedy jestli mohou o nemovitost přijit?

Odpověď na téma: předkupní právo
Informace o uživateli: