Překročení povolené rychlosti

Forum Fóra Občanské právo Různé Překročení povolené rychlosti

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Miloš Brenner a poslední změna je stará 9 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #34454 Reply

  Petr Moj

  Dobry den,

  prekorocil jsem nejvyssi povolenou rychlost na dalnici o cca 55km/h. Podle zakona 200/1990 se jedna o prestupek dle §22 1a)

  citace:

  "(1) Přestupku se dopustí ten, kdo

  a) jako řidič motorového vozidla překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním zákonem2a) nebo dopravní značkou o více než 30 km/h v obci nebo o 50 km/h mimo obec"

  Proc ale policie do tento prestupek vyklada podle stejneho zakona ale pismena f)?

  Jaky mi hrozi trest za tento prestupek?

  Navic jsem byl zmeren a vyfocen policistou, ktery stal na moste pres dalnici, ale stani i zastaveni je na moste zakazane. Lze tuto fotografii brat jako dukaz?

  Dekuji za odpovedi

 • #34456 Reply

  Petr Moj

  Doplneni:

  policista stal na moste v aute – jen pro upresneni.

 • #34457 Reply

  Alena Vodochodská

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možnost se nějakým způsobem "bránit", v obci mi byla naměřena rychlost 56km, resp. po odečtu tolerance 3km/h, rychlost 53km/h. Naměřeno městskou policií pevným radarem v obci Chloumek na Mělnicku.Městskému úřadu se mám k této skutečnosti písemně vyjádřit do 14 dnů (nyní již do 10dnů), případně pokud uznám za nutné se k tomuto vyjádřit osobně, mám si sjednat schůzku na Městkém úřadě v Mělníku. (SPZ i fotografie řidiče jsou v dopise přiloženy. Je nějaká šance prominutí trestu (myslím,že zrovna k pirátům silnic nepatřím :-)), či i překročení o 3km je vážný přestupek?Vždyť je snad důležitější sledovat co se děje na silnici, než pouze ručičku tachometru.

  Předem děkuji.

 • #34458 Reply

  Miloš Brenner

  Dobrý den, prosím o radu – v tunelu jsem na 70 překročil rychlost po odečtení odchylky o 8km/h, tedy 78km skutečná rychlost. Jsem předvolán na M. policii k podání vysvětlení. Mám nárok na shlédnutí fotografie, popř. jak je to s předimenzovanými tachometry od výrobců aut, kdy ve skutečnosti jedete o 4-7 km/h pomaleji, než je na tachometru? Mohu se nějakým způsobem bránit? Děkuji za odpověď.

Odpověď na téma: Překročení povolené rychlosti
Informace o uživateli: